Нове в держреєстрації юридичних осіб
29.02.2016 210 0 0
Актуальність статті: з 01.01.16 р. набула чинності нова редакція Закону від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755). Крім об’єднання в одному законі вимог до реєстрації зазначених суб’єктів зазнали змін і деякі аспекти держреєстрації юросіб.
Відтепер питання держреєстрації як юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, так і громадських формувань (політичних партій, профспілок, творчих спілок тощо) регулюються єдиним документом. Зміни спрямовано на забезпечення реформування системи надання адміністративних послуг у сфері держреєстрації, забезпечення відкритості та прозорості такої реєстрації, оперативності, зменшення кількості документів тощо.
У своїй діяльності суб’єкти господарювання часто стикаються з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР): отримати виписку, внести зміни щодо відомостей, зареєструвати зміни до статуту тощо. Тож у консультації ми зупинимось на змінах, що стосуються суб’єктів господарювання – юридичних осіб, розглянемо основні положення нового Закону, який порядок дій для юросіб він передбачає в окремих ситуаціях, які документи необхідно надати в разі необхідності вчинення тієї чи іншої дії і т. п.
Запроваджено нову систему органів у сфері держреєстрації. Так, повноваження щодо держреєстрації юросіб та фізосіб-підприємців надано, зокрема, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській та Севастопольській міській, районним, районним у м. Києві та Севастополі державним адміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб’єктам.
Законом № 755 визначено, що виконавчі органи відповідних рад (крім міст обласного та/або республіканського значення) набувають таких повноважень у разі прийняття відповідною радою рішення про здійснення держреєстрації. Крім того, законодавством установлено перехідний період (до 30.04.16 р.), протягом якого виконавчі органи відповідних рад повинні забезпечити здійснення функцій держреєстрації (тобто в повному обсязі перебрати на себе повноваження щодо держреєстрації), а Мін’юст – відмовитись від них, про що КМУ приймає відповідне рішення (пп. 7 п. 2 Прикінцевих положень Закону від 26.11.15 р. № 835-VIII).
З 01.01.16 р. нотаріусам надано також повноваження щодо реєстрації бізнесу. Так, відтепер зареєструвати нову юридичну особу можна, звернувшись до нотаріуса.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року