Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оформити внесення земельної ділянки до складеного капіталу ФГ

20.05.2020 1679 0 2

Ситуація. Член фермерського господарства (далі – ФГ) бажає здійснити внесок до складеного капіталу ФГ у вигляді власної земельної ділянки сільгосппризначення, на яку видано державний акт. Ділянка отримана ним у порядку безплатної приватизації згідно зі ст. 118, 121 Земельного кодексу для ведення особистого селянського господарства (далі – ЗК, ОСГ).

У зв’язку з цією операцією виникає низка запитань, на які ми надамо відповіді.

Так, має. Пояснимо чому. По-перше, члени ФГ мають право вносити власне майно до складеного капіталу такого господарства (ст. 14, 19 Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство», далі – Закон № 973).

По-друге, ФГ як юрособа має право набувати у власність земельні ділянки для провадження своєї діяльності, зокрема, внаслідок внесення земельних ділянок членами/учасниками до складеного капіталу (ст. 82 ЗК).

Отже, член ФГ має право внести до складеного капіталу ФГ земельну ділянку приватної власності. Водночас право власності на ділянку перейде від фізособи до юрособи з відповідним відображенням у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Реєстр прав, деталі нижче).

Так, може. Відзначимо, що тут ми розглядаємо ситуацію, коли член ФГ передає право власності на земельну ділянку. Але він може внести свою земельну ділянку до складеного капіталу господарства, передаючи не право власності, а право користування нею. Це підтверджує ст. 12 Закону № 973, згідно з якою землі ФГ можуть складатися із ділянок, що належать його членам на праві приватної власності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали