• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо член ФГ – студент: як уникнути сплати ЄСВ

02.08.2018 153 0 1

Для кого ця стаття: для членів сімейних фермерських господарств, які навчаються у ВНЗ та розглядають питання про вихід зі складу членів та учасників фермерських господарств (далі – ФГ).

Із цієї статті ви дізнаєтеся: який порядок юридичних дій у разі припинення членства в ФГ, які можуть бути наслідки та чи варто виходити зі складу членів ФГ.

З 01.01.18 р. члени ФГ зобов’язані стати на облік в органах доходів і зборів як платники ЄСВ. Якщо член ФГ вступає до ВНЗ, то обов’язок сплачувати ЄСВ залишається, якщо він не отримує стипендію. Якщо ж він отримує стипендію, то не сплачує ЄСВ.

У листі ДФС від 28.01.18 р. № 2844/7/99-99-17-03-01-17, зокрема, наведено вичерпний перелік категорій осіб, які звільняються від сплати ЄСВ. Студенти до цього переліку не входять. У разі якщо член ФГ не має бажання продовжувати членство у ФГ на період свого навчання (а можливо, і в подальшому), щоб не сплачувати ЄСВ як член ФГ, то він подає відповідну заяву, а ФГ готує юридичні документи для такого виходу.

Звертаємо увагу: перш ніж виходити зі складу учасників ФГ, важливо врахувати будь-які негативні наслідки таких дій у подальшому, наприклад у разі поновлення членства у ФГ у майбутньому.

У разі виходу одного із членів ФГ із його складу мають бути внесені відповідні зміни до статуту господарства після відповідного рішення загальних зборів. Для їх скликання член ФГ має подати відповідну заяву, як передбачено статутом. До цієї заяви може бути додано, наприклад, довідку ВНЗ про те, що він перебуває на навчанні. У подальшому, якщо на загальних зборах не буде задоволено прохання заявника та не ухвалено рішення про вихід зі складу членів ФГ такої особи, зазначена довідка може бути використана в суді під час розгляду спору між членами ФГ як додатковий аргумент.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали