Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Орендовану землю передано у приватну власність: що робити орендарю?

Ольга Котова

20.04.2016 413 0 1

Фермерське господарство (далі – ФГ) у 2011 році уклало з райдержадміністрацією договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення строком на 7 років. Договір зареєстровано в Держземагентстві. У 2016 році до ФГ звернувся громадянин, який має свідоцтво про право власності на орендовану земельну ділянку. Чи вважається в такому разі договір оренди припиненим? Якими можуть бути дії ФГ у цій ситуації?

Законодавчими документами, які регулюють питання оренди земельних ділянок, є Закон від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161), Земельний кодекс (далі – ЗК), Цивільний кодекс (далі – ЦК), а також договір оренди.

Право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння та користування земельною ділянкою, необхідною орендарю для провадження підприємницької та іншої діяльності (ч. 1 ст. 93 ЗК, ст. 1 Закону № 161).

Відповідно до ч. 5 ст. 116 ЗК земельні ділянки, які перебувають у користуванні юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними у порядку, визначеному законом.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали