Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Слово редактора Uteka-Агро від 31.12.2024

Вітаю, шановні колеги!

Редакція Uteka-Агро підготувала добірку порад щодо важливих аспектів роботи бухгалтера сільгосппідприємства наприкінці звітного року: річні перерахунки ПДФО та ПДВ, аналіз договорів оренди, визначення мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) та ін.

Щорічно у грудні бухгалтер має зробити низку обов’язкових справ, а серед них – і перерахунок ПДФО. Але цього року додалося роботи ще й через підвищення ставки військового збору з 1,5 % до 5 %. Адже якщо працівникам були нараховані «перехідні» відпусткові та лікарняні за листопад – грудень 2024 року, то доведеться робити ще й перерахунок військового збору – під час нарахування зарплати за грудень 2024 року. А результати перерахунку треба показати в Податковому розрахунку за IV квартал. Зі статті дізнаєтеся, коли та як це правильно зробити.

Річний перерахунок ПДВ повинні робити платники податку, які протягом звітного року здійснювали як операції, що підлягають оподаткуванню, так і операції, що не є об’єктом оподаткування. У матеріалі розглянемо, хто та як має здійснювати річний перерахунок ПДВ з огляду на зміни до форми податкової декларації з ПДВ, унесені наказом Мінфіну від 09.08.2024 № 400.

Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року поновилося проведення індексації зарплати, призупинене у 2023 році. І вперше 2024 року підприємства провели індексацію в серпні. Пропонуємо матеріал, в якому наведемо всі потрібні для розрахунків дані.

Незабаром суб’єкти господарювання, які мають у власності чи користуванні сільськогосподарські угіддя, визначатимуть МПЗ за 2024 рік. Тож у статті нагадуємо, в який строк мають звітувати та сплачувати МПЗ суб’єкти господарювання залежно від системи оподаткування, на якій вони перебувають, як розрахувати МПЗ, зокрема який коефіцієнт застосувати тощо.

Фінансовий результат – ключова метрика діяльності підприємства. Цей показник (прибуток або збиток) визначає подальший розвиток такого підприємства та впливає на виплату дивідендів засновникам. Як визначити його в бухгалтерському обліку сільгосппідприємства, розглянуто у статті.

Наприкінці року кожен суб’єкт господарювання підбиває підсумки та складає плани на наступний рік. Важливим аспектом цієї роботи є аналіз укладених господарських договорів. У результаті такого аналізу ви побачите, що якісь договори вам потрібно продовжити, якісь – підкоригувати виходячи з поточної практики співпраці з контрагентом, а якісь – зовсім розірвати. Про те, на які саме моменти вам потрібно звернути увагу у процесі такої роботи з огляду на судову практику, що склалася, а також як оформити документи для продовження, зміни або дострокового припинення договору, читайте у статті. У таблиці-підказці показуємо, на що слід звернути увагу сільгосппідприємствам, аналізуючи договори оренди земельних ділянок.

У наступній статті розповімо про мінімальні гарантії, обов’язкові внески, установлені ставки, на які впливають соцстандарти та якими бухгалтеру доводиться користуватися впродовж 2025 року.

Облікова політика – один із ключових аспектів ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Грамотний вибір підприємством облікової політики є вкрай важливим для складання об’єктивної та достовірної фінансової звітності. Але це ще не все. Обрана облікова політика може серйозно вплинути на оподаткування вашого підприємства. А отже, вона має бути розроблена дуже якісно. У новому Агропораднику від Uteka-Агро «Облікова політика на сільгосппідприємстві: як запровадити або змінити» зібрано всю важливу інформацію за цією темою.

Наступного тижня нові публікації Uteka-Агро будуть присвячені таким темам:

  • Особливості складання декларації з ПДВ з урахуванням змін, унесених наказом Мінфіну від 09.08.2024 № 400;
  • Огляд змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та нова форма ТТН;
  • Новації та перспективи податкового, трудового та бухгалтерського законодавства.

Легкої вам роботи та корисного читання!

Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
10.04.2025
Як прийняти нового члена до фермерського господарства
На законодавчому рівні правилам прийняття нового члена до фермерського господарства (далі – ФГ) приділено мало уваги. Водночас це одна з важливих дій, без яких не обходиться жодне ФГ. У цьому матеріалі розповімо, чим регулюється процедура прийняття нового члена до ФГ, з яких етапів вона склада...
Нове
13.05.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 13.05.2025
Дорогі колеги! Ми завжди прагнемо бути для вас надійним джерелом практичної інформації та відповідей на найактуальніші запитання. Цей випуск не став винятком – ми підготували матеріали, які допоможуть вам розібратися з податковими тонкощами, готівковими розрахунками, обліком орендної плати та...
06.05.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 06.05.2025
Дорогі колеги! Весна для аграріїв – це час не тільки для роботи в полі, але й для розв’язання багатьох важливих облікових, податкових і кадрових питань. Саме тому ми підготували для вас максимально прикладну добірку матеріалів – з роз’ясненнями, прикладами та зразками до...
29.04.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 29.04.2025
Вітаю, шановні колеги! Редакція Uteka-Агро підготувала для вас добірку актуальних тем, важливих новин і практичних порад для щоденної роботи в агросфері. Як повідомити про зміну відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального. 8 квітня 2025 року набрала чинності пост...
Кращі матеріали