Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Слово редактора Uteka-Агро від 31.12.2024

Вітаю, шановні колеги!

Редакція Uteka-Агро підготувала добірку порад щодо важливих аспектів роботи бухгалтера сільгосппідприємства наприкінці звітного року: річні перерахунки ПДФО та ПДВ, аналіз договорів оренди, визначення мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ) та ін.

Щорічно у грудні бухгалтер має зробити низку обов’язкових справ, а серед них – і перерахунок ПДФО. Але цього року додалося роботи ще й через підвищення ставки військового збору з 1,5 % до 5 %. Адже якщо працівникам були нараховані «перехідні» відпусткові та лікарняні за листопад – грудень 2024 року, то доведеться робити ще й перерахунок військового збору – під час нарахування зарплати за грудень 2024 року. А результати перерахунку треба показати в Податковому розрахунку за IV квартал. Зі статті дізнаєтеся, коли та як це правильно зробити.

Річний перерахунок ПДВ повинні робити платники податку, які протягом звітного року здійснювали як операції, що підлягають оподаткуванню, так і операції, що не є об’єктом оподаткування. У матеріалі розглянемо, хто та як має здійснювати річний перерахунок ПДВ з огляду на зміни до форми податкової декларації з ПДВ, унесені наказом Мінфіну від 09.08.2024 № 400.

Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року поновилося проведення індексації зарплати, призупинене у 2023 році. І вперше 2024 року підприємства провели індексацію в серпні. Пропонуємо матеріал, в якому наведемо всі потрібні для розрахунків дані.

Незабаром суб’єкти господарювання, які мають у власності чи користуванні сільськогосподарські угіддя, визначатимуть МПЗ за 2024 рік. Тож у статті нагадуємо, в який строк мають звітувати та сплачувати МПЗ суб’єкти господарювання залежно від системи оподаткування, на якій вони перебувають, як розрахувати МПЗ, зокрема який коефіцієнт застосувати тощо.

Фінансовий результат – ключова метрика діяльності підприємства. Цей показник (прибуток або збиток) визначає подальший розвиток такого підприємства та впливає на виплату дивідендів засновникам. Як визначити його в бухгалтерському обліку сільгосппідприємства, розглянуто у статті.

Наприкінці року кожен суб’єкт господарювання підбиває підсумки та складає плани на наступний рік. Важливим аспектом цієї роботи є аналіз укладених господарських договорів. У результаті такого аналізу ви побачите, що якісь договори вам потрібно продовжити, якісь – підкоригувати виходячи з поточної практики співпраці з контрагентом, а якісь – зовсім розірвати. Про те, на які саме моменти вам потрібно звернути увагу у процесі такої роботи з огляду на судову практику, що склалася, а також як оформити документи для продовження, зміни або дострокового припинення договору, читайте у статті. У таблиці-підказці показуємо, на що слід звернути увагу сільгосппідприємствам, аналізуючи договори оренди земельних ділянок.

У наступній статті розповімо про мінімальні гарантії, обов’язкові внески, установлені ставки, на які впливають соцстандарти та якими бухгалтеру доводиться користуватися впродовж 2025 року.

Облікова політика – один із ключових аспектів ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. Грамотний вибір підприємством облікової політики є вкрай важливим для складання об’єктивної та достовірної фінансової звітності. Але це ще не все. Обрана облікова політика може серйозно вплинути на оподаткування вашого підприємства. А отже, вона має бути розроблена дуже якісно. У новому Агропораднику від Uteka-Агро «Облікова політика на сільгосппідприємстві: як запровадити або змінити» зібрано всю важливу інформацію за цією темою.

Наступного тижня нові публікації Uteka-Агро будуть присвячені таким темам:

  • Особливості складання декларації з ПДВ з урахуванням змін, унесених наказом Мінфіну від 09.08.2024 № 400;
  • Огляд змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні та нова форма ТТН;
  • Новації та перспективи податкового, трудового та бухгалтерського законодавства.

Легкої вам роботи та корисного читання!

Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
27.06.2025
Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію? А як бути, якщо працівник, у трудовій книжці якого зроблено неточний з...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
27.05.2025
На підприємстві змінився директор: 7 запитань із практики
У статті розглянуто питання, що виникають у підприємства у разі зміни директора. Запитання стосуються оформлення трудових відносин, реєстрації зміни директора в ЄДР, інформування податкового органу, контрагентів та оформлення електронного підпису. Акценти цієї статті: Чи потрібно реєструвати інфо...
Нове
08.07.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 08.07.2025
Цього тижня в Uteka-Агро ми розглянули актуальні теми для аграріїв та бухгалтерів: оновлення даних у ЄДР, відновлення індексації зарплати, облік витрат на землю, документування збирання врожаю, продаж свердловин і оформлення забою тварин. Також проаналізували низку практичних ситуацій, що часто вини...
01.07.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 01.07.2025
Дорогі читачі! Ми щиро цінуємо вашу довіру та прагнемо, щоб кожна публікація була для вас корисною, зрозумілою й своєчасною. Цього разу ми зібрали для вас добірку актуальних матеріалів, що охоплюють як щоденні бухгалтерські завдання, так і нестандартні ситуації, які виникають у практиці агропідприєм...
24.06.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 24.06.2025
Червень добігає кінця, і вже маємо чимало змін, листів від податківців та практичних ситуацій, які варто розібрати до початку нового звітного періоду. У цьому випуску зібрано все, що стане вам у пригоді вже зараз: розрахунки коригування, частка сільгосппродукції, розподіл ПДВ, претензії до контраген...
Кращі матеріали