Слово редактора Uteka-Агро від 29.11.2022
Шановні колеги!
19 листопада 2022 року набрав чинності Закон № 2698, що вносить зміни до земельного законодавства. Одним із нововведень є те, що з цього моменту припиняє діяти норма щодо автоматичної пролонгації всіх договорів оренди земель сільськогосподарського призначення, які закінчилися в період воєнного стану. Тож аграріям, у яких договір оренди закінчується в найближчі місяці, слід поновити договір за взаємною згодою через підписання додаткової угоди / нового договору або направити відповідне повідомлення (якщо орендодавець не бажає підписувати угоду або відсутній зв’язок з орендодавцем). Детальніше про те, як тепер відбуваються поновлення договорів оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, а також про інші зміни – читайте в Uteka-Агро цього тижня («Огляд Закону № 2698: відновлення реєстрації права оренди землі, припинення автоматичного поновлення договорів оренди та інше» оренди та інше ).
Сільгоспвиробників, які не можуть використовувати належні їм сільгоспземлі через деградацію та/або забруднення, може зацікавити тема консервація сільгоспземель. Адже такий захід може бути підставою для несплати орендної плати. Про законодавчі підстави та алгоритм дій для консервації приватних, державних і комунальних земель ми розповідаємо в юридичній консультації «Консервація сільгоспземель: основні нюанси для власників та орендарів сільгоспземель».
Через часті відключення електроенергії виріс попит на електрогенератори. Хтось із суб’єктів господарювання вирішив орендувати таке обладнання, а хтось – купити. Які суттєві нюанси використання електрогенератора має врахувати суб’єкт господарювання, дізнаєтеся з наступних публікацій від Uteka-Агро:
- «Оренда або купівля електрогенератора: які документи потрібно оформити»;
- «Чи сплачувати екоподаток за генератор»;
- «Облік пального для електрогенератора»:
- «Електроенергія з різних джерел: особливості формування собівартості продукції (послуг)».
Наприкінці кожного агросезону в сільгосппідприємств скупчується не один десяток усіляких упаковок з-під агрохімікатів. У зв’язку з цим постає питання правильної утилізації відходів. Як із цими відходами варто вчиняти, які особливості обліку та оподаткування операцій із тарою – цим питанням присвячено наш матеріал «Тара з-під засобів захисту рослин: облік вибуття (продаж, утилізація, безоплатне передання)».
Наступного тижня в нових матеріалах Uteka-Агро розповімо:
- як додати новий КВЕД юрособі та ФОП;
- благодійна допомога у вигляді рукавів для зберігання зерна: оприбуткування, оподаткування;
- аналіз зміни до порядку приватизації майна, що перебуває в податковій заставі (законопроєкт № 8045);
- відповіді на актуальні запитання щодо блокування ПН/РК.
Корисного вам читання!
З повагою
Вікторія Станкевич,
головна редакторка Uteka-Агро
Коментарі до матеріалу