Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Агро від 25.03.2025

Нове

25.03.2025 122 0 0

Вітаю, шановні колеги!

Цього тижня ми пропонуємо вам корисні та актуальні матеріали, що допоможуть розібратися з важливими нюансами обліку, оподаткування та кадрових питань.

Заповнюємо заяву про отримання ліцензії на право зберігання пального. Нагадаємо, що форми заяв про отримання ліцензії, а також про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального, про припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності та порядок їх заповнення затверджуються Кабміном. До затвердження форми заяви подаються в довільній формі. Утім, ДПС підготувала рекомендовану форму заяви щодо ліцензії на право зберігання пального. Щоб ви не мали жодних проблем із контролюючими органами, у статті ми докладно розповідаємо, як без помилок заповнити заяву на отримання такої ліцензії, а також наводимо її зразок.

Виправлення помилок у додатку Д5 до Податкового розрахунку. За допомогою додатка Д5 уносять дані про трудову діяльність працівника до персональної електронної облікової картки, що є складовою Реєстру застрахованих осіб. Тож якщо виявлено помилку в даних, поданих раніше у складі додатка Д5, її треба обов’язково виправити. Загальні правила виправлення помилок у додатку Д5 за попередні звітні періоди не змінилися. Водночас у них не враховані всі можливі зміни (події) у трудовій діяльності працівників. Тож розглянемо загальний алгоритм виправлення та найпоширеніші помилки (читайте тут).

Як заповнити компенсуючу податкову накладну в разі списання сільгосппродукції. У процесі господарської діяльності сільгосппідприємства стикаються з утратою продукції як під час її зберігання (зокрема, у зв’язку з псуванням), так і під час транспортування тощо. І якщо підприємство є платником ПДВ, йому доведеться нарахувати компенсуючі податкові зобов’язання. У статті ми розповідаємо, як оформити компенсуючу податкову накладну та наводимо зразок.

Як відзвітувати з МПЗ у разі переходу з четвертої групи єдинників на іншу систему оподаткування. Якщо сільгосппідприємство переходить із четвертої групи платників єдиного податку (далі – ЄП) на іншу систему оподаткування (на загальну або в третю групу єдинників), виникає ситуація, коли воно не має можливості визначити мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) за попередній рік. Адже, якби підприємство залишилося платником ЄП четвертої групи, то МПЗ за минулий рік воно визначило би у складі декларації за звітний рік. Тому ДПС пропонує в таких випадках подати уточнюючу декларацію за попередній рік із додатком 3. Як подати та заповнити таку уточнюючу декларацію, пропонуємо ознайомитися у статті за посиланням.

Укладаємо договір із підприємцем: які документи запросити? Підприємство планує укласти договір про надання послуг, за яким виплачуватиме дохід фізособі, що є підприємцем. Якими документами контрагент має підтвердити наявність такого статусу? Чи буде достатньо інформації, яку можна отримати на порталі електронних сервісів на сайті Мін’юсту через розділ «Безплатний запит», чи потрібен офіційний документ із печаткою? Говоримо про це у статті.

Чи може директор агропідприємства виконувати обов’язки тракториста-машиніста. Тут розглянуто ситуацію, коли директор агропідприємства тимчасово виконує роботу тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва на цьому самому підприємстві. Щоб у підприємства не було жодних проблем із контролерами, ми роз’яснюємо, як правильно оформити цю заміну, як оплачувати таку роботу та чи треба вносити запис про роботу трактористом-машиністом до трудової книжки директора.

Ліквідація багаторічних насаджень: нюанси документування та обліку. Саме навесні більшість господарств починають роботи з розкорчування садів. Адже якщо багаторічні насадження стали непридатними до використання, тобто перестали відповідати критеріям визнання активом, вони підлягають ліквідації. Як оформити документально та відобразити в обліку операції з розкорчування (ліквідації) саду, дізнавайтеся з цієї консультації.

Анонсуємо теми наступного тижня, серед яких:

  • Земельна ділянка перебуває в заставі: чи можна її орендувати.
  • Голова ФГ мобілізований: хто може його замінити та як у такому разі функціонувати ФГ.
  • Як визначати собівартість робіт робочих коней.

Легкої вам роботи та корисного читання!

Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

7248 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Центр сповіщень