Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Агро від 13.08.2024

13.08.2024 115 0 0

Вітаю, шановні колеги!

Пропоную анонс нових публікацій Uteka-Агро.

Чи індексувати орендну плату за 2023 рік? Агропідприємство - орендар виплачує в серпні орендну плату. У договорі оренди земельної ділянки встановлено, що орендна плата підлягає індексації (шляхом множення її на індекс інфляції за минулий календарний рік). Однак доходи фізосіб за 2023 рік не індексувалися, адже згідно з п. 3 розділу «Прикінцеві положення» Закону від 03.11.2022 № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік» дію Закону від 03.07.1991 № 1282-XII «Про індексацію грошових доходів населення» на 2023 рік було зупинено. Утім, це правило не поширюється на індексацію орендної плати за земельну ділянку. Пояснюємо це детальніше в матеріалі.

Орендодавець самовільно засіяв земельну ділянку, передану в оренду: що робити орендарю? Виникла ситуація, коли орендодавець самовільно засіяв земельну ділянку, передану ним в оренду, не збирає вчасно свій урожай або вчиняє дії, які перешкоджають орендарю в користуванні ділянкою. У консультації розповідаємо, як орендар може захистити свої права в такому разі.

Як проводиться ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки? Чимало суб’єктів господарювання, які займаються сільським господарством, мають у власності або користуванні хоча б один об’єкт, де використовуються або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються небезпечні речовини. Відповідно до ст. 9 Закону від 18.01.2001 № 2245-ІІІ «Про об’єкти підвищеної небезпеки» такі об’єкти мають бути ідентифіковані із вжиттям відповідних заходів безпеки. Про це й розповідаємо у статті.

Як організувати та вести військовий облік на підприємстві? Багато підприємств досі не вели військовий облік чи вели його в мінімальному обсязі. Але ситуація змінилася – штрафи за неведення військового обліку цьогоріч суттєво зросли. Тому підприємства зайнялися впорядкуванням військового обліку, і в них виникає чимало запитань щодо цього. З чого починати ведення військового обліку на підприємстві та які документи обов'язково потрібно оформити, щоб уникнути великих штрафів, дізнаєтеся з матеріалу за посиланням.

Як працювати з лімітом каси та чи можуть зараз покарати за його невстановлення та/або недотримання підприємством? Указ Президента від 12.06.1995 № 436/95, що передбачав штрафи за недотримання касової дисципліни, давно (від 2019 року) скасовано, і питання касової дисципліни відійшли на другий план. Проте Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 № 148, як і раніше, діє. І, зокрема, воно містить вимоги щодо порядку встановлення та дотримання ліміту каси. Нагадуємо у статті загальні правила, порядок розрахунку ліміту каси, а також документальне оформлення такого ліміту.

Підприємство надає допомогу армії: як оформити, оподаткувати та показати в обліку? Підприємство хоче надати армії безоплатну допомогу. Про документи, необхідні підприємству-благодійнику для відображення в обліку наданої допомоги, бухгалтерський облік та податки йдеться в матеріалах:

  1. Підприємство надає допомогу армії: як оформити договірні відносини?
  2. Як відобразити допомогу армії в обліку підприємства-благодійника?

Наступного разу в Uteka-Агро повідаємо:

  • про ПДВ-нюанси безоплатного передання товарів на користь ЗСУ;
  • чи потрібно увільняти працівника, якого викликали на ВЛК;
  • на підставі якого документа сільгосппідприємству списувати витрати від доробки зерна.

Легкої вам роботи та корисного читання!

З повагою
Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали