Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Слово редактора Uteka-Агро від 12.11.2024

12.11.2024 202 0 0

Вітаю, шановні колеги!

Цього тижня в Uteka-Агро висвітлено такі теми.

До 1 грудня подаємо до ТЦК списки призовників: правила, нововведення та нюанси. Підприємства, які мають працівників призовного віку, повинні подати до ТЦК список таких працівників за встановленою формою. У консультації ми розглянули, хто саме має подавати такі списки до ТЦК, як правильно заповнити список, які зміни відбулися 2024 року у формі подання списків, а також відповіли на ваші запитання.

Заповнення додатка 2 до декларації з ПДВ за новою формою. За жовтень 2024 року платники ПДВ уперше подаватимуть декларацію з ПДВ за новою формою. Зміни до форми декларації, затвердженої наказом Мінфіну від 26.01.2016 № 21, було внесено наказом Мінфіну від 09.08.2024 № 400. Найбільше запитань, що надходять від бухгалтерів, стосуються заповнення додатка 2 до декларації. Тому ми докладно проаналізували нюанси заповнення саме цього додатка (у статті за посиланням).

Як перейти з четвертої групи єдинників на загальну систему оподаткування. Якщо сільгосппідприємство є платником єдиного податку четвертої групи, то воно може перейти на загальну систему оподаткування як за власним бажанням, так і вимушено (через невідповідність умовам перебування на спрощеній системі). У статті ми розглянули порядок такого переходу.

Нововведення у НП(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність». Останнім часом Мінфін активно вносить зміни до вітчизняних НП(С)БО з метою зблизити їх з МСФЗ. Минулого тижня ми розповідали про зміни до НП(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів». Черговим стандартом, який зазнав змін, став НП(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність». Зміни до нього було внесено наказом Мінфіну від 30.09.2024 № 478. У статті розглядаємо, що нового з’явилося в НП(С)БО 27 та на що треба звернути увагу.

Бухоблік витрат на протруювання зерна. Сільгосппідприємство використовує для посіву зерно власного виробництва. Таке зерно протруюють від збудників хвороб та ґрунтових шкідників, обробляють мікроелементами, бактеріальними препаратами тощо. Чи включати такі витрати до первісної вартості зерна, чи відносити до витрат на вирощування під майбутній урожай? Як документально оформити списання протруйників? Відповіді на ці запитання – у консультації.

Один із спадкоємців земельної ділянки не отримав свідоцтво про право на спадщину: як сплачувати орендну плату? Ми розглянули ситуацію, коли після смерті орендодавця земельна ділянка переходить до двох спадкоємців. Причому один із них отримав свідоцтво про права на спадщину, а другий – ні. Тому в сільгосппідприємства-орендаря виникло запитання, як тепер сплачувати орендну плату. Відповідь – тут.

Наступного тижня темами нових публікацій Uteka-Агро будуть, зокрема, такі:

  • новий Закон від 08.10.2024 № 3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин»;
  • відповідальність у сфері ліцензування зберігання пального;
  • мінімальне податкове зобов'язання за 2024 рік;
  • неповернення поворотної фіндопомоги від засновника у строк: які податкові наслідки.

Легкої вам роботи та корисного читання!


Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали