Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нові можливості отримання швидкого фінансування для аграріїв

24.11.2022 721 0 0

В 2020 році компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й популярні в аграріїв постачальники. Про результати і плани нам розповів директор і засновник фінтех-стартапу Agroapp Ярослав Смакота.


Розкажіть, як працює сервіс AgroАpp, у чому його унікальність?

Ми унікальні, оскільки перші в Україні надали можливість сільгоспвиробникам легко отримати фінансування для закупівлі насіння, добрив, ЗЗР у перевірених постачальників.

Інакше кажучи, в одному місці ми зібрали аграріїв, постачальників продукції для них і банки, які готові на найкращих умовах надавати фінансування від 0,01% річних, зазвичай без застави, за партнерськими програмами.

Як це працює: клієнт вводить свій код ЄДРПОУ, суму фінансування, і його заявка через 2 секунди надходить дев’ятьом нашим банкам-партнерам, серед яких топові банки – «Укргазбанк», «Ощадбанк», «ОТП Банк» та ін.

Ми співпрацюємо з банками, які забезпечують близько 80% ринку агрокредитування, і активно підключаємо нові банки-партнери.

Для того, щоб побачити як все працює, ви можете просто перейти за посиланням.

Для кого створювався стартап?

На початку AgroApp задумували як сервіс для постачальників ресурсів для АПК – дилерів насіння, добрив, ЗЗР, тощо.

Вони фінансували сільгоспвиробників самостійно, надаючи їм товари з відстрочкою оплати, і часто їм доводилося бігати за деякими боржниками не один рік. А деякі з дилерських фірм збанкрутували. Серед них були й великі, і їхнє банкрутство вплинуло на всю галузь. Чому так відбувається? Платоспроможність сільгоспвиробників оцінювали «на око» менеджери з продажів, тобто нефахівці.

Підключаючись до нашої платформи, постачальники перестають займатися не своєю роботою, а функція фінансування сільгоспвиробників переходить до банків.

Банки кредитують придбання сільгоспвиробниками ресурсів «живими» грошима, а постачальники отримують 100% оплати за товари негайно після поставки їх сільгоспвиробникам. Відповідно, торгові представники отримують свої бонуси відразу, тоді як раніше вони їх отримували тільки коли сільгоспвиробник повертав гроші, тобто інколи через рік і більше після поставки.

Тепер постачальникам дуже зручно: продажі у них відбуваються швидко, збільшується обсяг реалізації, адже вони не вимивають свої обігові кошти. А отже, можуть більше купувати й продавати, вкладати в запаси і обіговий капітал. 

Партнери AgroApp роблять за рахунок нашого рішення до 15% виторгу. Тому вони охоче погоджуються сплачувати нам комісійні, за рахунок яких і існує проект. 

А сільгоспвиробників наш сервіс абсолютно безкоштовний, без ж одних прихованих платежів.Ми плануємо підключити більше нових постачальників і запрошуємо їх на AgroApp. Список партнерів можна побачити на нашому сайті, де є можливість онлайн приєднатися до учасників платформи.

Які сільгоспвиробники можуть отримати фінансування через AgroApp, чи є обмеження?

На сьогодні в партнерських програмах можуть брати участь будь-які господарства з земельним банком від 100 га і досвідом роботи не менше 2 років.

Яку основну цінність надає AgroApp аграріям?

Щоб звернутися напряму до «Укрзагбанку» чи «Ощадбанку», потрібно подати певний пакет документів. Враховуючи певні проблеми з логістикою, це призводить до затримки рішення. Й ще невідомо, чи відповість фінансова установа позитивно.

Ми з 70-и державних реєстрів, за умов надання коду ЄДРПОУ підприємства, за декілька секунд надаємо банкам кредитну заявку з повною інформацією по підприємству.

Після надання заявки клієнтом, AgroApp буквально за декілька хвилин банк отримує заповнену з реєстрів заявку. При цьому фінустанові для отримання того ж самого пакету документу документів від клієнта потрібно буде декілька тижнів.

Після цього аграрію потрібно буде тільки доїхати до банку з пакетом документів. Адже він вже має рішення від фінустанови.

1 из 1

На яких умовах сільгоспвиробники можуть узяти кредит без відсотків?

Без відсотків, точніше, під 0,01% річних, можна отримати кредит під постачання товарів за партнерськими програмами на строк до 6 місяців.

Якщо ж господарству потрібен кредит на довший строк, банки виділяють кошти під стандартний відсоток – від 5 до 23% річних, що є доволі прийнятним рівнем як для нинішньої ситуації на українському ринку.

А на яких умовах аграрії можуть отримати кредит без застави?

Наші партнери зазвичай надають без застави кредит на суму в середньому до 3 млн грн. Вони охоче надають кредит на більшу суму під заставу або під аграрну розписку. Обмежень щодо суми немає, все залежить від фінансового стану господарства

Як швидко аграрії можуть оформити кредит і чи відрізняються вимоги до пакету документів від заявника від стандартного?

Одна з переваг нашого сервісу – прискорена процедура отримання кредиту і те, що банки запитують менший пакет документів.

Це стало можливим завдяки тому, що ми збираємо дані з багатьох відкритих реєстрів і надаємо банкам інформацію, яку зазвичай вони запитували в сільгоспвиробників.  Додатково банк може запитати структуру кредиторської та дебіторської заборгованості, статут тощо.

Завдяки цьому принципове рішення про те, можуть господарству видати кредит чи ні, приймається за 1-2 дні. Позичальник отримує інформацію чи погоджена вона попередньо, чи має банк додаткові запитання або вимоги тощо.

Гроші надходять господарству не пізніше, ніж через 2 тижні після подання заявки.

Скільки сільгоспвиробників уже скористалося Вашою платформою і які плани щодо її розвитку на наступний рік?

З початку війни завдяки нашій платформі кредитування отримали близько 100 сільгоспвиробників на загальну суму більше 500 мільйонів гривень.

Також ми працюємо по фінансуванню ФОПів і ФГ з площами менше 400 га. Ми надаємо можливість для малих господарств отримувати фінансування не тільки за партнерськими, а й за стандартними програмами на поповнення обігових коштів, закупівлю ресурсів, тощо.

У наших планах також забезпечити клієнтам максимальну зручність, щоб вони не їздили банку.

Ще плануємо розширити аудиторію й надавати послугу тваринницьким господарствам Наша мета – щоб фермер з будь-якого куточка України, навіть найвіддаленішого, міг оформити онлайн кредит на закупівлю ресурсів, техніки, тощо.

1 из 1

Публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця публікація відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали