Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Нові можливості отримання швидкого фінансування для аграріїв

24.11.2022

В 2020 році компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й популярні в аграріїв постачальники. Про результати і плани нам розповів директор і засновник фінтех-стартапу Agroapp Ярослав Смакота.


Розкажіть, як працює сервіс AgroАpp, у чому його унікальність?

Ми унікальні, оскільки перші в Україні надали можливість сільгоспвиробникам легко отримати фінансування для закупівлі насіння, добрив, ЗЗР у перевірених постачальників.

Інакше кажучи, в одному місці ми зібрали аграріїв, постачальників продукції для них і банки, які готові на найкращих умовах надавати фінансування від 0,01% річних, зазвичай без застави, за партнерськими програмами.

Як це працює: клієнт вводить свій код ЄДРПОУ, суму фінансування, і його заявка через 2 секунди надходить дев’ятьом нашим банкам-партнерам, серед яких топові банки – «Укргазбанк», «Ощадбанк», «ОТП Банк» та ін.

Ми співпрацюємо з банками, які забезпечують близько 80% ринку агрокредитування, і активно підключаємо нові банки-партнери.

Для того, щоб побачити як все працює, ви можете просто перейти за посиланням.

Для кого створювався стартап?

На початку AgroApp задумували як сервіс для постачальників ресурсів для АПК – дилерів насіння, добрив, ЗЗР, тощо.

Вони фінансували сільгоспвиробників самостійно, надаючи їм товари з відстрочкою оплати, і часто їм доводилося бігати за деякими боржниками не один рік. А деякі з дилерських фірм збанкрутували. Серед них були й великі, і їхнє банкрутство вплинуло на всю галузь. Чому так відбувається? Платоспроможність сільгоспвиробників оцінювали «на око» менеджери з продажів, тобто нефахівці.

Підключаючись до нашої платформи, постачальники перестають займатися не своєю роботою, а функція фінансування сільгоспвиробників переходить до банків.

Банки кредитують придбання сільгоспвиробниками ресурсів «живими» грошима, а постачальники отримують 100% оплати за товари негайно після поставки їх сільгоспвиробникам. Відповідно, торгові представники отримують свої бонуси відразу, тоді як раніше вони їх отримували тільки коли сільгоспвиробник повертав гроші, тобто інколи через рік і більше після поставки.

Тепер постачальникам дуже зручно: продажі у них відбуваються швидко, збільшується обсяг реалізації, адже вони не вимивають свої обігові кошти. А отже, можуть більше купувати й продавати, вкладати в запаси і обіговий капітал. 

Партнери AgroApp роблять за рахунок нашого рішення до 15% виторгу. Тому вони охоче погоджуються сплачувати нам комісійні, за рахунок яких і існує проект. 

А сільгоспвиробників наш сервіс абсолютно безкоштовний, без ж одних прихованих платежів.Ми плануємо підключити більше нових постачальників і запрошуємо їх на AgroApp. Список партнерів можна побачити на нашому сайті, де є можливість онлайн приєднатися до учасників платформи.

Які сільгоспвиробники можуть отримати фінансування через AgroApp, чи є обмеження?

На сьогодні в партнерських програмах можуть брати участь будь-які господарства з земельним банком від 100 га і досвідом роботи не менше 2 років.

Яку основну цінність надає AgroApp аграріям?

Щоб звернутися напряму до «Укрзагбанку» чи «Ощадбанку», потрібно подати певний пакет документів. Враховуючи певні проблеми з логістикою, це призводить до затримки рішення. Й ще невідомо, чи відповість фінансова установа позитивно.

Ми з 70-и державних реєстрів, за умов надання коду ЄДРПОУ підприємства, за декілька секунд надаємо банкам кредитну заявку з повною інформацією по підприємству.

Після надання заявки клієнтом, AgroApp буквально за декілька хвилин банк отримує заповнену з реєстрів заявку. При цьому фінустанові для отримання того ж самого пакету документу документів від клієнта потрібно буде декілька тижнів.

Після цього аграрію потрібно буде тільки доїхати до банку з пакетом документів. Адже він вже має рішення від фінустанови.

На яких умовах сільгоспвиробники можуть узяти кредит без відсотків?

Без відсотків, точніше, під 0,01% річних, можна отримати кредит під постачання товарів за партнерськими програмами на строк до 6 місяців.

Якщо ж господарству потрібен кредит на довший строк, банки виділяють кошти під стандартний відсоток – від 5 до 23% річних, що є доволі прийнятним рівнем як для нинішньої ситуації на українському ринку.

А на яких умовах аграрії можуть отримати кредит без застави?

Наші партнери зазвичай надають без застави кредит на суму в середньому до 3 млн грн. Вони охоче надають кредит на більшу суму під заставу або під аграрну розписку. Обмежень щодо суми немає, все залежить від фінансового стану господарства

Як швидко аграрії можуть оформити кредит і чи відрізняються вимоги до пакету документів від заявника від стандартного?

Одна з переваг нашого сервісу – прискорена процедура отримання кредиту і те, що банки запитують менший пакет документів.

Це стало можливим завдяки тому, що ми збираємо дані з багатьох відкритих реєстрів і надаємо банкам інформацію, яку зазвичай вони запитували в сільгоспвиробників.  Додатково банк може запитати структуру кредиторської та дебіторської заборгованості, статут тощо.

Завдяки цьому принципове рішення про те, можуть господарству видати кредит чи ні, приймається за 1-2 дні. Позичальник отримує інформацію чи погоджена вона попередньо, чи має банк додаткові запитання або вимоги тощо.

Гроші надходять господарству не пізніше, ніж через 2 тижні після подання заявки.

Скільки сільгоспвиробників уже скористалося Вашою платформою і які плани щодо її розвитку на наступний рік?

З початку війни завдяки нашій платформі кредитування отримали близько 100 сільгоспвиробників на загальну суму більше 500 мільйонів гривень.

Також ми працюємо по фінансуванню ФОПів і ФГ з площами менше 400 га. Ми надаємо можливість для малих господарств отримувати фінансування не тільки за партнерськими, а й за стандартними програмами на поповнення обігових коштів, закупівлю ресурсів, тощо.

У наших планах також забезпечити клієнтам максимальну зручність, щоб вони не їздили банку.

Ще плануємо розширити аудиторію й надавати послугу тваринницьким господарствам Наша мета – щоб фермер з будь-якого куточка України, навіть найвіддаленішого, міг оформити онлайн кредит на закупівлю ресурсів, техніки, тощо.

Публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця публікація відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
10.04.2025
Як прийняти нового члена до фермерського господарства
На законодавчому рівні правилам прийняття нового члена до фермерського господарства (далі – ФГ) приділено мало уваги. Водночас це одна з важливих дій, без яких не обходиться жодне ФГ. У цьому матеріалі розповімо, чим регулюється процедура прийняття нового члена до ФГ, з яких етапів вона склада...
Нове
06.05.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 06.05.2025
Дорогі колеги! Весна для аграріїв – це час не тільки для роботи в полі, але й для розв’язання багатьох важливих облікових, податкових і кадрових питань. Саме тому ми підготували для вас максимально прикладну добірку матеріалів – з роз’ясненнями, прикладами та зразками до...
29.04.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 29.04.2025
Вітаю, шановні колеги! Редакція Uteka-Агро підготувала для вас добірку актуальних тем, важливих новин і практичних порад для щоденної роботи в агросфері. Як повідомити про зміну відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі ліцензіатів та місць обігу пального. 8 квітня 2025 року набрала чинності пост...
22.04.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 22.04.2025
Вітаю, шановні колеги! Весняний ритм життя – активний, динамічний, часом непередбачуваний. Саме таким він є і в професійній сфері – щотижня нові норми, роз’яснення, зміни та виклики. Наше завдання – допомогти вам не лише встигати за цими змінами, а й відчувати впевненість у...
Кращі матеріали