• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відшкодування ПДВ: коли проводять перевірку?

ред. Uteka.ua

06.10.2017 640 0 0

ДФС у листі від 28.09.2017 р. № 2064/6/99-99-12-02-01-15/ІПК нагадала, що платники ПДВ, які мають право на бюджетне відшкодування та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми відшкодування за результатами камеральної перевірки.

У випадках, визначених пунктом 200.11 Податкового кодексу України (ПКУ), податківці проводять перевірки. Зокрема, орган ДФС має право провести документальну перевірку платника, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування зроблено за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями:

   за періоди до 01.07.2015, що не підтверджені документальними перевірками;

   з придбання товарів/послуг за період до 01.01.2017 у платників ПДВ, що використовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПК.

Орган ДФС має право провести перевірку протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, якщо податкову декларацію надали після закінчення граничного строку, — за днем її фактичного подання.

Водночас у випадках, коли контролюючим органом виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, контролюючий орган має підстави для проведення документальної позапланової перевірки (підпункт 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 Кодексу).
Документальна позапланова перевірка проводиться виключно щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ, яке становить більше 100 тис. грн. (абзац 2 підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Кодексу).

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали

Відшкодування ПДВ: коли проводять перевірку?