Послуги гарантійного ремонту в Україні
У консультації розповімо, як відображаються в податковому та бухгалтерському обліку виробника (або продавця) і покупця послуги з виконання гарантійних ремонтів реалізованих товарів.
Згідно з п. 13–18 П(С)БО 11 у бухгалтерському обліку підприємства можуть формувати забезпечення (резерв) на виконання гарантійних зобов'язань. Нагадаємо, забезпечення – це зобов'язання з невизначеною на дату балансу сумою або часом погашення (п. 4 П(С)БО 11).
У п. 14 П(С)БО 11 наведено три умови, при одночасному виконанні яких може або повинне бути створене забезпечення:
- наявність зобов'язання, що виникло в результаті минулих подій;
- імовірність того, що погашення зобов'язання призведе до зменшення ресурсів, що втілюють у собі економічні вигоди;
- можливість розрахунковим шляхом визначити його оцінку в грошовому вираженні.
Причому, як роз'яснює Мінфін (Лист від 22.04.16 р. № 31-11410-06-5/11705), підприємства, які несуть витрати на гарантійні ремонти (тобто відповідають вищенаведеним умовам), зобов'язані створювати гарантійне забезпечення. Відмова від формування гарантійного забезпечення, на думку Мінфіну, є обліковою помилкою.
Гарантійне забезпечення можуть не формувати юрособи – суб'єкти малого підприємництва, перелічені в пп. 2 п. 2 розд. I П(С)БО 25 (п. 8 цього стандарту). Своє рішення про формування або неформування гарантійного забезпечення такі підприємства повинні зафіксувати в наказі про облікову політику.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року