Скільки уточнюючих розрахунків можна подати до звітності за один період?
У квітні 2018 року підприємство подало уточнюючий розрахунок (далі – УР) з податку на прибуток за 2017 рік. Проте в липні була виявлена ще одна помилка в сумі цього податку за 2017 рік. Чи можна повторно коригувати зобов'язання за один і той самий звітний період? І якщо так, то як це правильно зробити?
Коригувати звітність повторно – можна. У цілому порядок такий самий, як і в разі першого коригування. Такий висновок випливає з норм Податкового кодексу (далі – ПК) і практики.
Так, у ст. 50 ПК сказано, що в разі самостійного виявлення помилки в раніше поданій звітності платник податків:
- може уточнити показники такої звітності за допомогою УР або в поточній декларації (за допомогою додатка ВП);
- заздалегідь зобов'язаний сплатити суму недоплати, штраф (3 % або 5 % суми недоплати) і нараховану пеню та відобразити їх суми в УР або поточній декларації.
Про кількість уточнень у ст. 50 ПК нічого не говориться. Тобто ніяких обмежень за кількістю УР і додатків ВП, що подаються, не передбачено. Отже, податкові зобов'язання за один період можна коригувати повторно протягом строку давності, установленого ст. 102 ПК.
Для довідки. Строк позовної давності для виправлення податкової звітності становить 1 095 днів. Відлік цих днів у загальному випадку починається після закінчення строку, установленого для подання декларації за період, що виправляється, або після подання УР (ст. 102 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року