Уряд удосконалив порядок проведення службового розслідування
20.09.2017 5727 0 0
Уряд прийняв постанову від 13 вересня 2017 р. № 691 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 р. № 950».
Прийнятою постановою передбачено поширити його дію, зокрема в частині корупційного правопорушення, на осіб, які для цілей Закону України "Про запобігання корупції" прирівнюються до осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в частині проведення службового розслідування з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушенням чи невиконання вимог Закону України "Про запобігання корупції" в інший спосіб.
Згідно з цим Порядком, службове розслідування може бути проведено:
в разі невиконання або неналежного виконання чиновниками службових обов'язків або перевищення повноважень, що призвело до людських жертв або матеріальних збитків;
в разі недотримання посадовими особами законодавства;
на вимогу уповноваженої особи, з метою зняття безпідставних звинувачень;
з метою виявлення причин та умов, що призвели до вчинення корупційного правопорушення.
За анонімним повідомленням, заявами і скаргами службове розслідування не проводиться, крім випадків, коли анонімне повідомлення містить дані, які можна перевірити.
Рішення про проведення службового розслідування приймається керівником органу. Рішенням визначаються голова комісії, інші члени комісії, предмет і дата початку та закінчення службового розслідування. Термін службового розслідування не може перевищувати двох місяців.
Якщо рішення приймається по приписи Національного агентства, керівник органу зобов'язаний повідомити про таке рішення Національному агентству протягом десяти робочих днів з дня надходження приписи.
До проведення розслідування можуть залучатися вчені, працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.
Службове розслідування проводиться з відстороненням особи, щодо якої проводиться службове розслідування. У разі припинення провадження у справі особі відшкодовується середній заробіток за час вимушеного прогулу, пов'язаного з відстороненням.
Членам комісії надається право:
отримувати від осіб усні або письмові пояснення, консультації фахівців з питань службового розслідування;
знайомитися і вивчати з виїздом на місце відповідні документи;
отримувати і збирати відповідно до законодавства інформацію, пов'язану зі службовим розслідуванням на підставі запиту керівника органу;
використовувати за погодженням з особами, які опитуються, аудіозасоби з метою фіксації їх показань;
вести протокол засідання комісії.
У разі відмови особи, щодо якої проводиться службове розслідування, надати пояснення члени комісії складають відповідний акт.
Особа, щодо якої проводиться службове розслідування, має право:
отримувати інформацію про підстави проведення такого розслідування;
надавати усні або письмові пояснення;
звертатися з клопотанням про опитування інших осіб і залучення додаткових документів;
подавати в письмовій формі зауваження щодо проведення службового розслідування;
звертатися до керівника органу з клопотанням про виведення зі складу комісії осіб, у яких є конфлікт інтересів.
За результатами розслідування комісія складає акт, в якому зазначаються:
факти, які стали підставою для проведення службового розслідування, посада, прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, освіта, термін перебування на займаній посаді особи, стосовно якої проведено службове розслідування;
заяви, клопотання, пояснення і зауваження;
висновки службового розслідування, обставини, причини і умови, які призвели до порушення, безпідставні звинувачення або підозри;
обгрунтовані пропозиції щодо усунення виявлених порушень.
У разі прийняття рішення про притягнення особи до відповідальності комісія пропонує вид дисциплінарного стягнення з урахуванням ступеня тяжкості вчиненого проступку і заподіяної шкоди.
У разі виявлення корупційного правопорушення комісія подає керівнику органу пропозицію про направлення акта службового розслідування в спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції.
Про дату і місце ознайомлення з актом службового розслідування повідомляється за день до ознайомлення з вказаним актом. Під час ознайомлення з актом особа може висловити свої зауваження, які додаються до акта. У разі відмови особи підписати акт члени комісії складають відповідний акт, який додається до акту службового розслідування.
У разі, якщо рішення про проведення службового розслідування було прийнято на виконання розпорядження Національного агентства посадова особа, якій він адресований, інформує Національне агентство щодо висновків комісії про причини, які призвели до скоєння корупційного правопорушення.
За результатами розслідування особа, може бути притягнуто до відповідальності відповідно до законодавства. Рішення може бути оскаржене відповідно до законодавства.
Коментарі до матеріалу