Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Повторний запит від податкової: чи надавати інформацію?

12.09.2018 1602 0 1

У січні 2018 року сільгосппідприємство – платник єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи отримало від податкової письмовий запит про надання інформації щодо взаємовідносин із контрагентами за червень – грудень 2017 року, а також документального підтвердження постачання сільгосппродукції, виробленої на власних або орендованих землях. Зважаючи, що контролюючий орган має право запитувати таку інформацію, платник надав її у встановлені строки. Жодних претензій із боку податківців не виникло. Проте в липні 2018 року надійшов аналогічний запит про надання тієї ж інформації/документів, до якого додалося лише запитання про кількість договорів оренди землі та кількість працівників. Чи зобов’язаний платник надавати відповідь на такий запит?

Не зобов’язаний, але краще все-таки надати письмову відповідь. Пояснимо чому.

У разі надсилання запитів податкова керується пп. 20.1.3, ст. 73 Податкового кодексу (далі – ПК), Порядком періодичного подання інформації органам ДПС та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженим постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1245 (далі – Порядок № 1245).

Для надсилання запиту податкова повинна мати аргументи/підстави (детальніше про усі підстави див. «Якщо отримали запит від ДФС, чи потрібно надавати інформацію»). Крім того, запит має містити вичерпний перелік запитуваної інформації та бути оформлений належним чином (на бланку фіскального органу, підписаний керівником або заступником/уповноваженою особою).

Майте на увазі! За відсутності у запиті усіх зазначених елементів платник звільняється від обов’язку надавати на нього відповідь (абзац сьомий п. 73.3 ПК, п. 16 Порядку № 1245).

Утім рекомендуємо все одно підготувати лист-відповідь, указавши в ньому на порушення з боку податківців і на те, що платник має право не надавати їм інформацію. Це вбереже його від висновку фіскалів про ненадання відповіді, що є підставою для проведення документальної позапланової перевірки (ст. 78 ПК). Тоді законної підстави для такої перевірки не буде.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали