Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Посівна 2018

25.04.2018

В Україні було засіяно яровими культурами 3,2 тис. га, що становить 22% від всіх посівних площ. Для порівняння варто зазначити, що в 2016 році цей показник становив 6,1 тис. га або 43%.

Ключовий фактор, що сприяє відставання в посівах - погода. До кінця березня висота рівня снігового покриву становила в окремих регіонах до 30-40 см, що заважало аграріям почати підгодівлю грунту.

В цілому, старт посівної затримався на місяць. Якщо в 2017 році сіяти почали 9 березня, то в 2018 році - тільки 4 квітня. Також додає особливості посівної і відсутність плавного періоду зміни температур: зимові умови різко змінилися літніми і вже 4-7 квітня більшість аграріїв працювали в полях.

Також труднощі полягають в тому, що всі роботи весняної посівної кампанії потрібно виконувати одночасно - закриття вологи, внесення добрив, передпосівна культивація і посів. Зараз все аграрії намагаються якомога швидше здійснити посів, так як по затягуванню посіву зменшується оптимальний період для вегетації рослин.

Погода негативно позначиться не тільки на кількості посівів ярого ячменю, а й на його якості. А аграрії роблять ставку на цю культуру, адже ціни ячменю вище пшениці. В Україні варто очікувати падіння врожайності ячменю в зв'язку з вмістом вологи в грунті, і з прогнозом наростання температур, але аграрії будуть його сіяти стільки, скільки дозволять погодні умови.

Варто очікувати, що проблеми почнуться і влітку, в фазах цвітіння і дозрівання культур, коли температура на поверхні грунту сягатиме 60 градусів, а вологість повітря близько 25%. Аграрії будуть страждати від нестачі вологи.

Але незважаючи на такі погодні коливання, агровиробники дотримуються оптимістичного настрою. З посівної багато хто не поспішають, оскільки вже навчені негативним досвідом посіву в холодний грунт.

Можливим впливом старту весняно-польових робіт є потенційно незначне збільшення собівартості затримки вирощування за рахунок додаткового найму техніки. Однак додатковий найм дозволяє планувати завершення ключових ТО в агрономічні терміни.

Значним позитивним фактором в ході польових робіт є задоволення попиту на ринку добрив, що дозволило аграріям вкластися в бюджет і виконати програму. Вперше за кілька десятків років в період активного попиту на мінеральні добрива ціна не росла, їх було досить, по деяких позиціях спостерігалося зниження цін.

Крім того, вперше за багато років 90% озимих культур після перезимівлі знаходяться в більш ніж хорошому стані. За результатами перезимівлі втрати мінімальні і сьогодні вже є 6,3 млн га озимих, які знаходяться у фазі вегетації, що навіть з невеликою затримкою в весняно-польових роботах, значного негативного фактору це не понесе.

http://agroportal.ua/


Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
03.02.2025
Подання декларації єдинниками четвертої групи – юрособами
До 20 лютого сільгосппідприємства для підтвердження статусу платника єдиного податку (далі – ЄП) або переходу до четвертої групи єдинників повинні подати звітність із цього податку. Зазначимо, що за повідомленням Мінфіну та ДПС із 2025 року має діяти нова форма декларації єдинників і додатків ...
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
06.02.2025
Плата за землю: звітуємо за 2025 рік
Плата за землю складається із земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності (далі – орендна плата). Тобто, якщо у власності суб’єкта господарювання є земельні ділянки або він орендує землі державної чи комунальної власності, йому потрібно звітувати за т...
Нове
21.04.2025
Застава (іпотека) земельної ділянки: оренда та інші обмеження
Перед укладанням договору застави землі (а часто і після) у сільгоспвиробника виникають логічні запитання про те, чи може він учиняти дії із предметом застави: передавати в оренду, змінювати цільове призначення, ділити та об’єднувати земельні ділянки. Ця стаття допоможе знайти відповіді на ці ...
10.03.2025
Чи треба вносити зміни до договору оренди у разі зміни розміру НГО територіальною громадою: нова позиція Верховного Суду
Розмір орендної плати за земельну ділянку державної та комунальної власності залежить від розміру нормативної грошової оцінки (далі – НГО) землі, який за рішенням територіальної громади може змінюватися (зазвичай збільшуватися). У такому разі в орендарів виникає запитання: з якої дати сплачува...
27.02.2025
Дію договору оренди було автоматично продовжено до 18.11.2022, але право оренди не припинено в Держреєстрі речових прав: що робити?
У зв’язку із запровадженням воєнного стану договори оренди, строк дії яких закінчувався після 24.02.2022, автоматично продовжувалися на один рік. Однак з 19.11.2022 набув чинності Закон від 19.10.2022 № 2698-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення сист...
Кращі матеріали