Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Підписано Закон України «Про валюті і валютні операції»

05.07.2018

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про валюті і валютні операції» під час зустрічі з представниками бізнес асоціацій і бізнес співтовариств.

На думку Президента, імплементація зазначеного закона для багатьох представників бізнесу кінці дасть відповідь на ряд важливих питань.

Починаючи від виведення і виплат дивідендів і закінчуючи відкриттям рахунків. Починаючи від ефективного захисту на законодавчому рівні валютної позиції і закінчуючи принципом: дозволено все, що не заборонено.

Запропонована модель валютного регулювання відповідає міжнародній практиці, зокрема вимогам директиви ЄС 88/361/ЄЕС про вільний рух капіталу і Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Зокрема, законом вводиться принцип «дозволено все, що не заборонено». Впроваджується принцип інформування НБУ про вчинені валютні операції замість боргу отримання індивідуальних ліцензій/дозволів на здійснення разової валютної операції.

Також скасовується можливість зупинення зовнішньоекономічної діяльності та впровадження індивідуального ліцензування до порушників, залишивши тільки можливість штрафних санкцій ДФС.

Замість валютного контролю здійснюватиметься валютний нагляд. При цьому, валютному нагляду підлягають операції на суму від 150 тис. гривень, як того вимагає законодавство про запобігання відмиванню доходів.

У той же час законом закріплюються повноваження Національного банку вводити заходи захисту на валютному ринку при наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності та/або фінансовій системі держави.

У свою чергу в прес-службі НБУ нагадали, що на практиці закон буде введений в дію через сім місяців перехідного періоду з дня вступу в силу.

Перехідний період тривалістю в півроку обумовлений необхідністю приведення у відповідність до закону нормативно-правових актів Національного банку. Ще місяць передбачений для завчасного ознайомлення банківського співтовариства, бізнесу, населення, інших державних інститутів до нових правил валютного регулювання.

У НБУ відзначають, що відразу після введення закону в дію будуть скасовані обмеження на інвестування за кордон і здійснення зовнішньоекономічних операцій.

Зокрема, бізнес і фізичні особи зможуть інвестувати за кордон в цінні папери, нерухомість та майнові права, а також розміщувати на зарубіжних рахунках валюту без індивідуальних ліцензій Національного банку.

Також для бізнесу буде скасований валютний контроль для зовнішньоекономічних операцій нижче порогового рівня 150 тис. грн, а також граничний термін розрахунків за зовнішньоекономічними операціями до 180 днів. Чи не буде в подальшому і реєстрації кредитів від нерезидентів.

Діючі валютні обмеження, які Національний банк не зможе прибрати відразу після введення закону в дію, будуть скасовані поступово і обережно і при наявності сприятливих макроекономічних умов, щоб не похитнути фінансову стабільність.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законом пропонується встановити режим валютного регулювання, який передбачає вільне проведення валютних операцій, спрощення проведення таких операцій, поліпшення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості України, а також реалізацію зобов'язань, прийнятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію з Євросоюзом, зокрема впровадження європейських принципів регулювання руху капіталу.

https://biz.censor.net.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
21.05.2025
Повноваження посадових осіб акціонерного товариства у разі здійснення операцій з нерухомістю: судова практика
Розглянуто повноваження посадових осіб акціонерного товариства під час здійснення операцій з нерухомістю. Застосовуючи ст. 92 Цивільного кодексу (далі – ЦК), слід оцінювати не лише дотримання посадовою особою всіх положень законодавства, статуту, рішень загальних зборів учасників/акціонерів то...
21.05.2025
МОН пропонує змінити процедуру працевлаштування працівників закладів дошкільної освіти
Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт Процедури перевірки відповідності кандидатів на посади працівників закладів дошкільної освіти, інших суб’єктів освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти вимогам, визначеним ч. 3 ст. 25 Закону від 06.06.2024 № 37...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Кращі матеріали