Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Податкова декларація екологічного податку: заповнюємо правильно

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715. Невід’ємною частиною Податкової декларації є додатки (розрахунки). Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування - викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші.

За відсутності у платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов’язання для такого об’єкта оподаткування, до Податкової декларації не додається.

У Податковій декларації заповнюються всі рядки усіх розділів з урахуванням приміток. У разі відсутності значення відповідний рядок не заповнюється. Вартісні показники розрахунку зазначаються у гривнях з копійками.

У рядку 1.1 Податкової декларації зазначається звітний (податковий) період, за який подається Податкова декларація: квартал – І, ІІ, ІІІ, ІV та рік.

При уточненні показників раніше поданої Податкової декларації за попередній звітний (податковий) період у рядку 1.2 зазначається податковий період, що уточнюється: квартал - І, ІІ, ІІІ, ІV та рік. В рядку 1.1 уточнюючої Податкової декларації зазначається податковий (звітний) період, в якому подається уточнююча декларація. У складі звітної або звітної нової Податкової декларації платник може уточнити показники Податкової декларації за один звітний (податковий) період, що минув, при цьому у рядку 1.1 зазначається звітний період, а у рядку 1.2 – минулий період, що уточнюється.

У рядку «код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ» поля 2 Податкової декларації зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням контролюючого органу, у якому платник перебуває на обліку як платник екологічного податку. За кожним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, зазначеним у цьому рядку, має подаватись окрема Податкова декларація. Відповідно зазначений код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ проставляється у рядках 3.1 додатків, що додаються до цієї Податкової декларації.

До рядків 4.1 - 4.4.3 Податкової декларації переносяться відповідні показники із додатків до цієї Податкової декларації.

При цьому для кожного стаціонарного джерела забруднення, об’єкта за місцем здійснення скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, а також кожного місця чи об’єкта для розміщення відходів складається окремий розрахунок (додаток).

У разі необхідності подання в електронній формі копії Податкової декларації за основним місцем обліку платник за допомогою програмного забезпечення здійснює формування копії Податкової декларації, що була надіслана до контролюючого органу за неосновним місцем обліку, у якій поряд з полем «копія» проставляється позначка. При цьому у такій Податковій декларації зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням контролюючого органу, до якого надсилається вказана копія (основним місцем обліку).

Головне управління ДФС у Луганській області

Джерело: http://lg.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
04.07.2025
ФОП-єдинник отримав кошти за товар на рахунок для власних потреб: як урахувати дохід
Такі кошти необхідно врахувати: в обліку доходів (не платники ПДВ) та обліку доходів і витрат (платники ПДВ); під час складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за звітний (податковий) період, в якому вони отримані. Більше за темою: Небез...
Кращі матеріали