Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ПК про ціни

01.06.2018 541 0 0

Все про ціноутворення

Ціна може бути базою для розрахунку податкових зобов’язань за податками і зборами. ПК для такого розрахунку пропонує застосовувати різні види цін, такі як:

  • звичайна (далі – ЗЦ) – ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлене ПК. Якщо не доведене зворотне, уважається, що така ЗЦ відповідає рівню ринкових цін (пп. 14.1.71);
  • ринкова – ціна, за якою товари (роботи, послуги) передаються іншому власнику за умови, що продавець бажає передати такі товари (роботи, послуги), а покупець – отримати їх на добровільній основі, обидві сторони є взаємно незалежними юридично й фактично, володіють достатньою інформацією про такі товари (роботи, послуги), а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а за їх відсутності – однорідних) товарів (робіт, послуг) у зіставних економічних (комерційних) умовах (пп. 14.1.219);
  • максимальна роздрібна – ціна, установлена на підакцизні товари (продукцію) з урахуванням усіх видів податків (зборів), вище яких не може здійснюватися продаж підакцизних товарів (продукції) у роздрібній торгівлі. Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) установлюються виробниками або імпортерами товарів (продукції) шляхом декларування таких цін (пп. 14.1.106).

Наведемо в таблиці найпоширеніші операції платників податків і порядок застосування цін для визначення бази оподаткування за такими операціями.


з / п

Найменування операції

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали