Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи можна відмовитися від частково виконаного договору підряду?

27.12.2017 435 0 1


Між замовником і підрядником був укладений і частково виконаний договір підряду. Чи можна відмовитися від договору, який уже частково виконаний? Які будуть наслідку для сторін такого договору?


Так, відмовитися від частково виконаного договору підряду можна.

Замовник має право відмовитися від договору підряду у будь-який час до закінчення роботи, заплативши підрядникові за виконану частину роботи і відшкодувавши йому збитки, завдані розірванням договору (ч. 4 ст. 849 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Можливо, замовник відмовляється від договору через порушення з боку підрядника, наприклад:

  • своєчасно не розпочата робота або робота виконується настільки повільно, що її закінчення у строк стає явно неможливим. У цьому випадку замовник має право вимагати від підрядника відшкодування збитків (ч. 2 ст. 849 ЦК); 
  • під час виконання роботи стало очевидним, що робота не буде виконана належним чином, а вимоги замовника усунути недоліки не виконано. Тоді замовник має право вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення роботи іншій особі за рахунок підрядника (ч. 3 ст. 849 ЦК).

Підрядник, у свою чергу, має право не починати роботу, а розпочату роботу припинити, якщо замовник не надав матеріали, обладнання або річ, що підлягає переробці, тобто унеможливив виконання договору підряду (ст. 851 ЦК).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали