Ліміт каси встановлено за нормами старого положення про касові операції: чи перезатверджувати його?
15.05.2018 3476 0 3
Замість Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637), постановою Правління НБУ від 27.12.17 р. № 148 затверджено нове Положення (далі – Положення № 148). Чи зобов’язане підприємство у зв’язку із цим переглядати ліміт каси?
За загальним правилом, яке містилось у п. 5.11 Положення № 637 і наразі є в п. 55 Положення № 148, установлений ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) можуть переглядатися:
- у зв’язку із змінами законодавства України;
- за наявності відповідних обставин (зміни в надходженнях/видатках готівки, внутрішнього трудового розпорядку/графіків змінності тощо).
Ключовим залишається слово «можуть». Імперативної вказівки щодо обов’язкового перегляду немає. Тож хоча затвердження Положення № 148 є зміною законодавства, у ньому не сказано, що у зв’язку з його прийняттям раніше встановлені ліміти підлягають обов’язковому перегляду.
Тож поки немає інших роз’яснень ані від НБУ, ані від ДФС (див. ЗІР, категорія 109.16 «Cтроки здавання готівкової виручки до банків та розрахунку ліміту каси»), а також ураховуючи загалом прагнення Нацбанку ліберизувати ці питання, уважаємо, що підприємство не зобов’язане перезатверджувати ліміт каси за новим Положенням, якщо такий розрахунок було здійснено в чіткій відповідності з нормами старого Положення № 637 і він досі влаштовує підприємство.
Утім якщо підприємство все ж вирішило переглянути ліміт каси, то тут слід брати до уваги вимоги п. 50 Положення № 148, який зобов’язує підприємства самостійно розробити та затвердити внутрішнім документом порядок розрахунку ліміту каси підприємства, а на його підставі – розрахувати й затвердити новий ліміт.
Також читайте: «Чи обов’язково взагалі встановлювати ліміт каси?», «Які саме надходження (або виплати) не можна включати до розрахунку ліміту каси?»
Коментарі до матеріалу