Ліквідація об’єкта незавершеного будівництва: без шуму, але з ПДВ
23.03.2018 2533 0 1
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, на балансі яких обліковується об’єкт незавершеного будівництва, який не будуть добудовувати і що підлягає списанню.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як документально оформляються, обкладаються ПДВ та відображаються в бухобліку операції з ліквідації такого об’єкта.
Чинним законодавством не передбачено порядок документування операцій з ліквідації об’єктів незавершеного будівництва. Тому вважаємо, що тут варто скористатися положеннями Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Мінфіну від 30.09.03 р. № 561 (далі – Методрекомендації № 561), які регулюють питання обліку основних засобів (далі – ОЗ), і діяти за подібною схемою.
Так, рішення про ліквідацію такого об’єкта приймає спеціальна тимчасова комісія, створена на підприємстві. Для цього керівник підприємства повинен перш за все видати наказ про її створення. До складу комісії бажано включити спеціаліста, здатного зробити фаховий висновок про недоцільність добудови об’єкта та його подальшої експлуатації (наприклад, фахівця з оцінки будівництва та експлуатації об’єктів будівництва).
Комісія повинна:
- здійснити безпосередній огляд об’єкта незавершеного будівництва, що підлягає списанню;
- встановити причини та підстави для його ліквідації (вказати, чому його не можна визнати активом);
- оформити відповідний акт на списання об’єкта незавершеного будівництва.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року