Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто та як може підписувати касові документи

18.09.2018 1832 0 0

Касові операції

Положення № 148 передбачає декілька видів касових документів. Вимоги до їх оформлення різні. Але один із реквізитів, який завжди є в таких документах, – це підпис (підписи). Залежно від виду касового документа як підписанти можуть (або зобов'язані) виступати керівник підприємства, головний бухгалтер, касир або особи, уповноважені на це керівником підприємства. Розглянемо практичні питання та ситуації, що стосуються цієї теми.

Чи можна засвідчувати касові документи не власноручним підписом, а за допомогою факсиміле?

У Положенні № 148 із цього приводу нічого не сказано. На жаль, немає із цього приводу й офіційних роз'яснень держорганів. Тому ми вважаємо, що всі касові документи повинні засвідчуватися особистими підписами.

Справедливості заради зазначимо, що на тему засвідчення касових документів факсимільними підписами є старий Лист НБУ від 30.10.06 р. № 25-113/2453-11507 (виданий у 2006 році), де аналізуються різні нормативні документи й робиться висновок, що при оформленні касових операцій касові документи потрібно засвідчувати власноручно.

Щоб уникнути спорів із контролюючими органами та у зв'язку з небезпекою невизнання касових документів із факсимільними підписами і як підсумок – застосуванням штрафів рекомендуємо вам оформляти касові документи тільки власноручними підписами.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали