Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Який механізм стягнення податкового боргу за рахунок дебіторської заборгованості платника податків?

Редакція

04.09.2017 989 0 0

Пункт 87.5 статті 87 та пункт 95.22 статті 95 Податкового кодексу України  визначають механізм стягнення з дебіторів платника податків, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на органи державної податкової служби, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків.

Дана норма застосовується як додаткове джерело погашення податкового боргу у разі, коли здійснення заходів щодо погашення податкового боргу платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, не привело до повного погашення суми податкового боргу або у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу, контролюючий орган визначає дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав, джерелом погашення податкового боргу такого платника податків.

Контролюючий орган укладає з платником податків договір щодо переведення права вимоги такої дебіторської заборгованості. Така дебіторська заборгованість продовжує залишатися активом платника податків, що має податковий борг, про що зазначається в договорі між платником податків і контролюючим органом, та повинна бути відповідним чином розкрита в примітках до фінансової звітності.

Податковий борг продовжує обліковуватися за платником податків, у якого він виник, до надходження коштів до бюджету за рахунок стягнення цієї дебіторської заборгованості.

Джерело: http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Читайте також:

Який механізм стягнення податкового боргу фізичної особи?
За яких обставин застосовується адміністративний арешт майна платника податків?

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали