Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як уточнити плату за землю

Юлія Гужел

06.12.2016 24942 11 3

Найчастіше декларація з плати за землю (земельного податку або орендної плати) (далі – декларація) подається підприємствами раз на рік – до 20 лютого на поточний рік із щомісячною розбивкою суми плати. І коли необхідно внести зміни до звітності щодо землі за минулі періоди, підприємству доводиться уточнювати раніше подану звітність. Як це зробити правильно, ми розповімо в консультації, а також наведемо зразок заповнення уточнюючої декларації при виправленні помилок за поточний рік.

Загальні правила уточнення

Для уточнення показників декларації за попередні періоди, строки сплати за якими вже минули (або не настали), підприємство повинне подати уточнюючу декларацію (ЗІР, категорія 112.05). Нагадаємо, декларацію у випадку зміни об'єкта/бази оподаткування, а також за нововідведені земельні ділянки та укладені договори оренди необхідно подати протягом 20 календарних днів місяця, що настає за тим, у якому відбулися такі зміни (п. 268.4 ПК).

Відповідно до п. 287.1 ПК плата за землю сплачується власниками або користувачами землі із дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення таких прав плата за землю сплачується за фактичний період знаходження у власності/користуванні платника податків у поточному році.

Зверніть увагу: якщо декларація на початку року не подавалася у зв'язку з відсутністю об'єкта оподаткування (тобто підприємство не було платником плати за землю), то при укладанні договору купівлі-продажу землі або оренди протягом року новий власник/користувач землі повинен подати звітну, а не уточнюючу декларацію (ЗІР, категорія 112.05).

Що потрібно врахувати при заповненні уточнюючої декларації?

1. При самостійному виправленні помилок за попередні звітні періоди слід використовувати декларацію за формою, затвердженою Наказом № 560 (ЗІР, категорія 112.05).

2. У шапці декларації в полі 03 «Уточнююча» слід поставити відмітку «Х».

3. Порядковий номер повинен відповідати номеру саме уточнюючої декларації за рік. Наприклад, при поданні першої в році уточнюючої декларації в полі «Порядковий номер за рік за видом декларації» слід поставити «1».

4. Період, за який здійснюються уточнення, слід указати так:

  • у полі « За ___ рік» указуємо рік, за який подається уточнююча декларація (наприклад, « За 2016 рік»);
  • полі «з урахуванням уточнень із ___.___»  – день і місяць, з якого необхідно уточнити зобов'язання. Наприклад, якщо зобов'язання із плати за землю уточнюються з 1 квітня, то треба написати «з урахуванням уточнень із 1.4».

5. У випадку виправлення помилок за місяці, за якими строк платежу вже настав, і за місяці, за якими такий строк ще не настав, подається одна уточнююча декларація з відображенням у ній показників за всіма місяцями (ЗІР, категорія 112.05).

6. При заповненні декларації в колонці 9 розділів І та ІІ треба вказувати нормативну грошову оцінку одиниці площі земельної ділянки, зокрема, 1 га (ЗІР, категорія 112.05).

Покажемо на прикладі, як заповнити уточнюючу декларацію при збільшенні зобов'язання з орендної плати за землю протягом року.

ПРИКЛАД
Підприємство подало декларацію з орендної плати за землю до 20 лютого 2016 року. На момент подання в нього в користуванні була одна земельна ділянка площею 2,0055 га. 1 квітня було зареєстроване право користування за новим договором оренди ще однією земельною ділянкою площею 3,2525 га. У зв'язку з відсутністю договору на підприємстві уточнююча декларація була подана тільки 1 листопада 2016 року.

Покажемо, як заповнити поле 1 загальної частини декларації, розділи ІІ та ІІІ (див. фрагменти 1–3).

Якщо внаслідок виправлення помилки зобов'язання минулих періодів зменшуються, то рядки 5 і 7 розд. ІІІ декларації не заповнюються, а різниця між помилковими та правильними показниками відображається в рядках 6 і 8 декларації.

Висновки

Якщо підприємство виявило помилку в декларації за попередні звітні періоди, воно повинне подати уточнюючу декларацію. При цьому в шапці декларації робиться позначка «Х» у полі «Уточнююча», а в полі «з урахуванням уточнень з...» указується день і місяць, з якого уточнюються зобов'язання.

1 из 3

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 11

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали