• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як уточнити плату за землю

Юлия Гужел

14.05.2018 988 1 2

Помилки – це завжди неприємно й клопітно для бухгалтера. Але що поробиш, раз помилився – треба виправляти. І бажано це зробити до податкової перевірки, інакше штрафи, застосовувані органом ДФС, будуть набагато вищі, ніж при самостійному виправленні. У консультації розглянемо, як виправити помилки з плати за землю.

Порядок виправлення помилок у податкових деклараціях регламентовано ст. 50 ПК. Для цього потрібно або подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої помилкової декларації, або вказати правильні суми податку в декларації за поточний період.

Однак при уточненні зобов'язань із плати за землю підприємству слід подати саме уточнюючу декларацію (далі – УД). Адже форма декларації, затверджена Наказом № 560, не передбачає уточнення зобов'язань у складі поточної декларації.

При уточненні зобов'язань також необхідно врахувати, з якою періодичністю подається звітна декларація. Нагадаємо, базовим податковим (звітним) періодом є рік (п. 285.1 ПК). Декларація із плати за землю (далі – декларація) за поточний звітний рік подається до 20 лютого цього року із щомісячною розбивкою плати по місяцях (п. 286.2, 287.3 ПК). Правда, декларацію можна складати і щомісяця, це звільнить землекористувачів і землевласників від подання річної декларації (п. 286.3 ПК).

Періодичність подання декларації впливає на порядок виправлення помилок. Пояснимо це на прикладах.

ПРИКЛАД 1

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали