Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як користуватися землею після смерті власника та як бути з орендною платою

Зінаїда Козюк

22.11.2017 973 0 1

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які орендують земельні ділянки.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як законно користуватися землею у разі смерті орендодавця-фізособи, як належним чином виконати свої зобов’язання з виплати орендної плати та як таку виплату відобразити в бухгалтерському обліку.

Договір оренди землі фіксує волевиявлення двох сторін: власника землі (орендодавця), який бажає надати власну земельну ділянку у тимчасове платне користування, та користувача (орендаря), який хоче користуватися такою землею і готовий сплачувати за це певні кошти. Саме в цьому договорі сторони передбачають усі нюанси користування землею.

У багатьох сільгосппідприємств є діючі договори оренди землі, укладені багато років тому. Але нерідко виникають ситуації, коли власники-фізособи таких ділянок помирають, а їхні спадкоємці тривалий час не повідомляють орендаря-сільгосппідприємство про набуте право або зовсім відсутні. У таких випадках підприємству потрібно знати, як діяти: чи можна продовжувати користуватися земельною ділянкою та як не втратити права користування, адже немає кому сплачувати орендну плату, та як усе це відобразити в обліку.

Нормою ст. 32 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV (далі – Закон № 161) передбачено, що смерть орендодавця не є підставою для припинення договору оренди землі, якщо інше не передбачено таким договором. Отже, після смерті орендодавця договір оренди землі продовжує діяти та не припиняється. Але для повної упевненості необхідно перевірити умови, зазначені у конкретному договорі, оскільки є вірогідність зворотного.

Так, у договорі можливі три варіанти викладення даної умови:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали