Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

4 пункти депозитного договору, в яких банки обманюють своїх клієнтів

30.06.2016

За останні кілька років українці зняли з депозитів понад 20 млрд гривень. Однак проблема недовіри до вітчизняних банків криється не лише у складному економічному періоді, а й в політиці самих фінустанов.

Валюта повернення депозиту

Якщо ви вкладаєте кошти у іноземній валюті, то це не означає, що банк їх збирається повернути саме у ній. Цілком ймовірно, що фінустанова може віддати вам депозит у гривневому еквіваленті. Так діяли більшість банків у 2014 році, коли долар майже щотижня дорожчав на 7-10%.Щоб узаконити таку практику, фінустанови почали ставити зірочку в пункті про валюту повернення депозиту.

В угоді має бути конкретно вказано, у якій валюті вам повернуть депозит. Якщо цього немає, то банк буде робити, як йому вигідніше.

Нарахування відсотків

У рекламних буклетах банки зазначають зазвичай свої максимальні відсотки — 25-27% річних у гривні. Однак у більшості фінустанов реальна відсоткова ставка нижча.

Може бути 23% річних, а решту банк дає всілякими бонусами, які можна отримати або якщо оформити їхню картку, або якщо розплачуватися в якихось спеціалізованих магазинах.

Тому в договорі повинні бути вказані реальні відсотки. На різні бонусні й корпоративні схеми банку краще не йти.

Відповідальність банку за затримку депозиту

Уже стало нормою стягнення банками пені за прострочку платежу за кредитом чи невчасне повернення коштів на кредитку. Однак самі фінустанови всіляко ухиляються від сплати пені.

За затримку ваших коштів, відповідно до нашого законодавства, банк повинен сплачувати пеню. Також він зобовязаний це прописати в угоді у пункті "умови відшкодування повернення вкладу". За кожні 10 днів прострочки банк повинен відшкодовувати 10% річних плюс відсоток інфляції.

Дострокове повернення депозиту

У кожному договорі є пункт, що передбачає алгоритм і умови дострокового повернення депозиту. Банкіри не акцентують уваги на цьому пункті, щоб зайвий раз не нагадувати клієнтам про законну можливість забрати свої гроші до закінчення терміну депозиту.

Щоб зменшити відтік коштів із банків, у середині 2015 року НБУ ввів зміни у свої положення. Відтоді депозити поділяються на ті, що можна розривати достроково, й на ті, які не передбачають цього.

Якщо ваш депозит належить до другої категорії, банк має право не повертати відсотків. Навіть може законно списати певну суму з депозиту. У першому випадку фінустанова поверне відсотки, однак не повністю.

Джерело: http://znaj.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали