Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

4 пункти депозитного договору, в яких банки обманюють своїх клієнтів

30.06.2016

За останні кілька років українці зняли з депозитів понад 20 млрд гривень. Однак проблема недовіри до вітчизняних банків криється не лише у складному економічному періоді, а й в політиці самих фінустанов.

Валюта повернення депозиту

Якщо ви вкладаєте кошти у іноземній валюті, то це не означає, що банк їх збирається повернути саме у ній. Цілком ймовірно, що фінустанова може віддати вам депозит у гривневому еквіваленті. Так діяли більшість банків у 2014 році, коли долар майже щотижня дорожчав на 7-10%.Щоб узаконити таку практику, фінустанови почали ставити зірочку в пункті про валюту повернення депозиту.

В угоді має бути конкретно вказано, у якій валюті вам повернуть депозит. Якщо цього немає, то банк буде робити, як йому вигідніше.

Нарахування відсотків

У рекламних буклетах банки зазначають зазвичай свої максимальні відсотки — 25-27% річних у гривні. Однак у більшості фінустанов реальна відсоткова ставка нижча.

Може бути 23% річних, а решту банк дає всілякими бонусами, які можна отримати або якщо оформити їхню картку, або якщо розплачуватися в якихось спеціалізованих магазинах.

Тому в договорі повинні бути вказані реальні відсотки. На різні бонусні й корпоративні схеми банку краще не йти.

Відповідальність банку за затримку депозиту

Уже стало нормою стягнення банками пені за прострочку платежу за кредитом чи невчасне повернення коштів на кредитку. Однак самі фінустанови всіляко ухиляються від сплати пені.

За затримку ваших коштів, відповідно до нашого законодавства, банк повинен сплачувати пеню. Також він зобовязаний це прописати в угоді у пункті "умови відшкодування повернення вкладу". За кожні 10 днів прострочки банк повинен відшкодовувати 10% річних плюс відсоток інфляції.

Дострокове повернення депозиту

У кожному договорі є пункт, що передбачає алгоритм і умови дострокового повернення депозиту. Банкіри не акцентують уваги на цьому пункті, щоб зайвий раз не нагадувати клієнтам про законну можливість забрати свої гроші до закінчення терміну депозиту.

Щоб зменшити відтік коштів із банків, у середині 2015 року НБУ ввів зміни у свої положення. Відтоді депозити поділяються на ті, що можна розривати достроково, й на ті, які не передбачають цього.

Якщо ваш депозит належить до другої категорії, банк має право не повертати відсотків. Навіть може законно списати певну суму з депозиту. У першому випадку фінустанова поверне відсотки, однак не повністю.

Джерело: http://znaj.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали