Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Отримали відмову в реєстрації податкової накладної? Рішення ДФС можна оскаржити

Згідно з Порядком № 485, якщо платник ПДВ не згоден з рішенням комісії ДФС про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК) у ЄРПН, він може оскаржити її в адміністративному порядку.

Правила подання скарги, зокрема, такі:

  • скарга подається до ДФС України (адреса: м. Київ, пл. Львівска, 8) протягом 10 календарних днів після отримання рішення про відмову – у письмовій формі безпосередньо платником ПДВ (або уповноваженою особою) або ж висилається поштою;
  • датою подання скарги є дата її фактичного отримання органом ДФС, а якщо скарга відправлялася поштою – тоді дата отримання листа зі скаргою поштовим відділенням відправника (зазначається в повідомленні про вручення);
  • скарга повинна містити всі реквізити, зазначені в п. 9 Порядку № 485;
  • платник ПДВ може подати до скарги пояснення і копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену в заблокованих ПН/РК.

Не можна подати скаргу для адміністративного оскарження, якщо рішення ДФС уже було оскаржене платником податків у судовому порядку.

Скарга розглядається податковим органом протягом 10 календарних днів з дня її отримання, причому строк розгляду скарги не може бути продовжений (пп. 56.23.3 Податкового кодексу). Після закінчення 10-денного строку платникові ПДВ направляється рішення за скаргою. А якщо протягом цього строку платникові не прийшла мотивована відмова, тоді з 11-го дня скарга вважається повністю задоволеною на користь платника ПДВ.

Задоволення скарги є підставою для реєстрації ПН/РК у ЄРПН (за наявності ліміту на електронному рахунку, достатнього для такої реєстрації).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали