Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Спецтема «Втрати товару при доставці: правові та облікові нюанси»

07.12.2023 378 1 2

1 из 1

Доставку товару покупцеві може здійснювати постачальник. Також покупець може самостійно привезти свій товар. Але найчастіше на практиці доставку доручають спеціальним підприємствам-перевізникам, які мають необхідні для цього транспортні засоби і персонал. При цьому трапляється, що в ході перевезення товар зазнає непоправних пошкоджень або взагалі губиться. Такі випадки бували і в мирний час, а в період воєнних дій цим узагалі нікого не здивуєш.

Розглянемо і покажемо на прикладах, як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку постачальника і покупця втрати товару при автоперевезенні, а також якими документами оформити такі події.

Зокрема, ви дізнаєтеся:

  • як правильно пред’явити претензію перевізникові або стягнути з нього збитки в судовому порядку;
  • як в обліку постачальника та покупця відобразити втрату вантажу (на прикладах із практики);
  • якими є особливості обліку податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ у постачальника та отримувача товару;
  • чи повинні покупець товару або постачальник обкладати ПДВ суму компенсації, отриманої від автоперевізника за втрату товару при транспортуванні;
  • як документально підтвердити, що товари втрачені у зв’язку з бойовими діями.

Крім того, ми проаналізували декілька судових спорів, що виникли між сторонами договору автоперевезення (ви дізнаєтеся, на чий бік став суд і чому), а також наведемо зразки претензії і позовної заяви.

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 1

Оформити передплату на розділ «Спецтема»

СПЕЦТЕМА - детальний розбір окремого об'єкта обліку (оподаткування) чи господарської операції. Складова комплекту «СпецРозбір».

6000 грн. / рік

Купити