Податок на додану вартість – один із найбільш складних в адмініструванні податків. Це обумовлено різними факторами. Зокрема, великою кількістю операцій, які звільняються від оподаткування або не є об’єктом оподаткування, різними ставками податку та непрозорим механізмом системи електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ), нюансами визначення дати першої події в різних ситуаціях тощо.
Отже, недивно, що бухгалтери часто припускаються помилок під час нарахування податкових зобов’язань, оформлення податкових накладних, розрахунків коригування (далі – ПН, РК) та заповнення звітності. Деякі з цих помилок є типовими, тобто найбільш поширеними на практиці.
Проблема в тому, що такі помилки не завжди є очевидними для платників, але вони можуть призвести до негативних наслідків, зокрема до збільшення витрат або застосування штрафних санкцій.
Щоб уберегти вас від таких помилок та їх наслідків, ми й підготували цей тематичний випуск.
У спецтемі «Виправляємо типові помилки з ПДВ» ми проаналізували найбільш поширені помилки, яких припускаються платники ПДВ, а також розповіли, як виправити ці помилки.
Зокрема, ви дізнаєтеся, як вчинити, якщо:
Усі матеріали підготовлено з огляду на останні зміни у законодавстві.