У пояснювальній записці до законопроекту депутати зазначають, що роботодавець не зацікавлений сплачувати щомісячно фізичній особі доходи від 12 180,00 грн до 20 706,00 грн, оскільки йому потрібно додатково утримати з працівника податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5%.
Роботодавець зацікавлений сплачувати фізичній особі НЕ заробітну плату двічі на місяць відповідно до ст. 115 КЗпП, тим самим надаючи йому соціальну та трудову захищеність, а, наприклад, премії за виконану роботу один раз на три місяці, оскільки таким чином загальне навантаження на фонд оплати праці із суми, яка перевищує 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, значно зменшиться у зв’язку із тим, що на суму перевищення ЄСВ не нараховується.
Основною метою законопроекту є усунення несправедливості, пов’язаної з неспіврозмірним оподаткуванням місячних доходів фізичних осіб у діапазоні від 10 до 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також зменшення можливостей для так званої оптимізації оподаткування за рахунок сплати премій замість заробітної плати.
Тож законопроектом пропонується:
- збільшити базу оподаткування з 10 до 17 розмірів мінімальної заробітної плати, коли ставка податку на доходи фізичних осіб становитиме 15%. Із розміру доходів, які перевищуватимуть 17-кратний розмір мінімальної заробітної плати, ставка податку становитиме, як і наразі, 20%;
- визначити, що максимальна величина бази нарахування єдиного внеску залежатиме не від прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент нарахування збору, а від мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного року;
- запровадити застосування понижуючого коефіцієнта для визначення розміру єдиного внеску із 01.01.2016 р. на рівні 0,4.
Коментарі до матеріалу