Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Законопроектом пропонується збільшення суми гарантування вкладів фізосіб з 200 до 600 тисяч гривень

11.05.2021 75 0 0

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні у режимі відеоконференції розглянув проекти законів:

  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи» (№ 4367);
  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань функціонування банківської системи» (№ 4367-1).

Обидва законопроекти спрямовані на вдосконалення регулювання діяльності банків та банківських груп, зміцнення банківської системи України, усунення накопичених проблемних питань, виявлених під час наглядової та регуляторної діяльності Національним банком, а також приведення законодавства України до стандартів ЄС стосовно організації корпоративного управління та системи ризикменеджменту в банках.

Текст законопроекту № 4367-1 базується на положеннях проекту № 4367, однак, з нього виключено низку положень, які посилюють наглядові функції Національного банку та надають йому відповідний інструментарій, а також до нього включено низку положень, які стосуються розширення повноважень Ради Національного банку та збільшення суми гарантування вкладів фізичних осіб з 200 до 600 тисяч гривень.

Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді законопроект № 4367 прийняти за основу, надавши доручення Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики при доопрацюванні зазначеного проекту розглянути рекомендації Національного агентства з питань запобігання корупції щодо усунення корупціогенних факторів. Альтернативний проект Закону члени Комітету рекомендують відхилити.

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків» (№ 4546), яким пропонується удосконалити деякі питання відшкодування шкоди (збитків) особами, дії або бездіяльність яких призвели до заподіяння кредиторам та/або банку шкоди, у тому числі, передбачивши можливість укладення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб договору про добровільне відшкодування такої шкоди або мирової угоди.

Також пропонується врегулювати механізм повернення коштів колишнім кредиторам банку після його ліквідації, звільнення від сплати судового збору, державного мита, плати у сфері державної реєстрації.

Крім того, у проекті уточнюються деякі процедурні аспекти виведення неплатоспроможного банку з ринку, ліквідації банків, повноваження Фонду, його органів, механізм правового захисту працівників членів адміністративної ради Фонду тощо.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

https://www.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали