Законопроєкт про застосування англійської мови в Україні рекомендують прийняти у другому читанні
5 березня на своєму засіданні Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проєкт Закону про застосування англійської мови в Україні (реєстр. № 9432).
«Я вважаю, що ініціатива Президента про впровадження англійської мови на всіх рівнях суспільного життя є вкрай важливою, оскільки відповідає нашим євроінтеграційним прагненням», – зазначила на початку засідання Перша заступниця Голови Комітету Ірина Констанкевич.
Далі Комітет заслухав презентацію, представлену фахівцями Міністерства цифрової трансформації, щодо досвіду популяризації англійської мови в різних державах світу та стосовно стану із вивченням англійської в Україні. За словами аналітикині Тетяни Приходько, «англійська сьогодні є однією з мов-лідерів. І якщо ми хочемо популяризувати свої продукти – а це не тільки, наприклад, сфера бізнесу, а і культура – нам потрібно опанувати мову, якою розмовляє значна частка світу». Також у презентації зазначено, що 56 % українців мають бажання підвищувати свій рівень англійської мови.
«Загалом до другого читання суть і філософія законопроєкту не змінились суттєво. Найбільшу зміну, а саме вилучення норм щодо обов’язкового транслювання англомовних фільмів в кінотеатрах, Комітет, а потім і Парламент в залі прийняли під час голосування у першому читанні», – прокоментувала заступниця Голови Комітету Євгенія Кравчук.
Верховна Рада
Коментарі до матеріалу