Закон про зменшення дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку буде продовжений на 2 роки
12.07.2017 151 0 0
Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує Верховній Раді підтримати пропозиції Президента України до Закону України «Про внесення зміни до розділу ІI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку».
Члени Комітету ухвалили таке рішення на засіданні 11 липня, розглянувши повернутий з пропозиціями Президента України Закон України «Про внесення зміни до розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку», прийнятий Верховною Радою 8 червня 2017 року.
У пропозиціях Президент України зазначає, що ставку вивізного (експортного) мита на відходи та брухт чорних металів у розмірі 30 євро за 1 тонну замість 10 євро за 1 тонну було запроваджено Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» від 12 липня 2016 року №1455-VIII як тимчасовий захід на один календарний рік.
Застосування протягом трьох років підвищеної ставки вивізного (експортного) мита на відходи та брухт чорних металів перетворюється з оперативного заходу, що запроваджений як тимчасовий, на захід тривалої дії, який має враховуватися у середньостроковому державному прогнозуванні соціально-економічного розвитку.
При цьому Президент України наголошує, що Україна як член Світової організації торгівлі взяла на себе зобов'язання зменшити експортне мито на відходи та брухт чорних металів до 10 євро за тонну протягом шестирічного періоду, починаючи з дати вступу до СОТ.
З огляду на викладене, Глава держави вважає, що застосування ставки вивізного (експортного) мита на відходи та брухт чорних металів у розмірі 30 євро за 1 тонну фактично протягом трьох календарних років є невиправданим.
Водночас, беручи до уваги безпекову ситуацію в Україні та стан внутрішнього ринку, а також враховуючи положення Генеральної угоди про тарифи і торгівлю 1994 року щодо можливих винятків, Президент України пропонує у пункті 1 Закону, що надійшов на підпис, слова «три календарні роки» замінити словами «два календарні роки».
Проаналізувавши пропозиції Президента України до Закону, члени Комітету визнали їх слушними і рекомендують Парламенту підтримати їх.
Джерело: http://rada.gov.ua/news/Novyny/146982...
Коментарі до матеріалу