Випуск податкових векселів на ввезення нафтопродуктів і сировини для хімпромисловості
24.01.2018 153 0 0
Уряд прийняв постанову від 17 січня 2018 р. № 21 «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Постанову ухвалено з метою усунення чисельності однотипних нормативно-правових актів Уряду та забезпечення зручності у користуванні законодавством для суб’єктів господарювання.
Зокрема, даним документом об’єднано в єдиний нормативно-правовий акт постанови Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 року № 1068 “Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів з метою використання як сировини для виробництва у хімічній промисловості” та від 4 лютого 2013 року № 69 “Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості”.
Ураховуючи тенденцію до систематичного внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України в частині зміни переліків підакцизних товарів, що використовуються як сировина в хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку, та приведення кодів згідно з УКТ ЗЕД у відповідність із Митним кодексом України у прийнятій постанові не зазначаються переліки кодів згідно з УКТ ЗЕД нафтопродуктів та речовин, а вказано лише посилання на відповідні пункти статті 229 Кодексу.
Ухвалена постанова надасть змогу впорядкувати однотипні нормативно-правові акти Уряду та забезпечить виконання вимог Кодексу, що матиме позитивний вплив на бізнес та дозволить спростити адміністрування.
Коментарі до матеріалу