Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Уведено добровільне декларування фізичними особами активів та одноразовий збір

23.06.2021 256 0 0

Верховною Радою прийнято Закон про внесення змін до Податкового кодексу (далі – ПК), яким запроваджено одноразове (спеціальне) добровільне декларування (далі – добровільне декларування) фізособами належних їм активів та сплата одноразового збору до бюджету. Згідно із законопроєктом від 25.02.21 р. № 5153 розд. ХХ ПК доповнено новим підрозд. 94. У ньому йдеться про особливості добровільного декларування фізособами, визначеними п. 3 цього підрозділу, розміщених на території України та/або за її межами активів, якщо вони були одержані (набуті) такою фізособою за рахунок доходів, які в момент їх нарахування (отримання) підлягали оподаткуванню в Україні, але з них не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, та/або які не були задекларовані протягом будь-якого з податкових періодів до 1 січня 2021 року.

Декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату одноразового збору з добровільного декларування в порядку, строки і розмірах, установлених ПК, та виконання інших умов, визначених підрозд. 94 ПК.

Незадекларовані раніше доходи оподатковуватимуться за ставками 2,5 %, 5 % та 9 % залежно від виду активу та обраного способу виконання податкового обов’язку, а також 18 % – у разі порушення декларантом деяких умов розміщення валютних цінностей у банківських та/або в інших фінустановах, відсутності документа, що підтверджує право вимоги.

Розмір одноразового збору самостійно розраховується декларантом із вартості активів за ставками, установленими підрозд. 94 ПК, та відображається у добровільній декларації.

Крім того, цим Законом:

  • унесено зміни до ст. 172 ПК, якими запроваджується оподаткування доходів від продажу нерухомого майна з урахуванням витрат, пов’язаних з їх придбанням;
  • установлено перелік осіб, які не можуть бути декларантами, а також перелік активів декларанта, які не можуть бути об’єктами декларування;
  • конкретизовано, що добровільна декларація подається виключно в електронній формі;
  • установлено, що одноразовий збір сплачується декларантом протягом 30 календарних днів із дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
  • узгоджено терміни та особливості проведення камеральної перевірки добровільної декларації та визначені підстави для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали