Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Набули чинності критерії достатності, диверсифікованості та якості активів страховика

Редакція

16.05.2016 690 0 0

13 травня набуло чинності розпорядження Нацкомфінпослуг від 23 лютого 2016 року № 396 "Про затвердження Положення про обов'язкові критерії та нормативи достатності, диверсифікованості та якості активів страховика та визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України".

Норматив достатності активів - сума прийнятних активів, збільшена на величину непростроченої дебіторської заборгованості за укладеними договорами страхування і / або перестрахування. Норматив повинен бути не менше, ніж сумарна величина довгострокових і поточних зобов'язань і забезпечення (розділи II - IV пасиву балансу (звіту про фінансовий стан), форма і склад статей якого визначаються Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» ), включаючи величину страхових резервів.

Норматив диверсифікації активів - сума прийнятних активів, які відповідають критеріям і вимогам, встановленим розділом III Положення. Норматив диверсифікації активів повинен бути не менше, ніж величина страхових резервів, яка розраховується відповідно до законодавства з урахуванням вимог стандартів фінансової звітності.

Страховик зобов'язаний на будь-яку дату дотримуватися нормативів достатності та диверсифікації активів. Нацкомфінпослуг може зажадати надання інформації про дотримання вимог Положення станом на будь-яку дату.

До 30 червня 2016 року страховики повинні привести свою діяльність у відповідність з:

- нормами про низькоризикових активах (державні облігації України; кошти, розміщені в банках, що мають кредитний рейтинг не нижче «AA» за національною рейтинговою шкалою; облігації, емітентом яких є банк, який має кредитний рейтинг не нижче «AA» за національною рейтинговою шкалою; облігації міжнародних фінансових організацій);

- тим, що в норматив диверсифікації активів включаються активи, розміщені в банках і боргових цінних паперах, кредитний рейтинг яких за національною рейтинговою шкалою нижче, ніж «A-», але в рамках інвестиційного рейтингу, - разом не більше 20% страхових резервів, при цьому в одній юридичній особі - не більше 10% страхових резервів.

До 31 березня 2017 року включно діють обмеження за прийнятними активами, які включаються до розрахунку нормативу диверсифікації активів страховика (до нормативу диверсифікації активів включаються прийнятні активи страховика, які не визначені в якості низькоризикових активів: для страховика, який здійснює страхування життя - разом не більше 75% страхових резервів; для страховика, який здійснює інше страхування - разом не більше 85% страхових резервів).

Розпорядження Нацкомфінпослуг від 23.02.16 р. № 396.docx
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали