Набув чинності Закон про зняття регуляторних бар’єрів для розвитку державно-приватного партнерства
25.05.2016 274 0 0
Закон Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення регуляторних бар’єрів для розвитку державно-приватного партнерства та стимулювання інвестицій в Україні був опублікований у виданні “Голос України” 24 лютого 2016 року. Відповідно до закону, він набирає чинності через три місяці після дня опублікування.
Так, законом передбачається зняття регуляторних бар’єрів для розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) і стимулювання інших механізмів залучення інвестиційних капіталовкладень в Україну.
Також документом передбачається створення більш ефективних механізмів для співпраці між державою та територіальними громадами (державними партнерами) й приватними партнерами в рамках ДПП, поліпшення інвестиційних умов і гарантій для приватних інвесторів шляхом внесення змін до відповідних законів України та усунення невідповідностей, які ці закони містять.
Зокрема, Законом уточнюється порядок прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства.
Рішення про здійснення державно-приватного партнерства чи про недоцільність його здійснення, про проведення конкурсу та затвердження результатів конкурсу з визначення приватного партнера приймаються щодо об'єктів:
- державної власності - центральним органом виконавчої влади, що здійснює відповідно до закону функції з управління відповідними об'єктами державної власності, а якщо такого органу не визначено - Кабміном;
- комунальної власності - органом місцевого самоврядування згідно з повноваженнями відповідно до Закону "Про місцеве самоврядування";
- що належать Автономній Республіці Крим, - органом, уповноваженим Радою міністрів АРК, а якщо такого органу не визначено - Радою міністрів АРК.
Рішення про здійснення державно-приватного партнерства приймається протягом трьох календарних місяців з дня подання пропозицій про здійснення державно-приватного партнерства (сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами - на найближчій сесії).
Крім цього, передбачено, що державна підтримка здійснення державно-приватного партнерства може надаватися також шляхом:
- виплати приватному партнеру інших платежів, передбачених договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства, зокрема плати за готовність (доступність) об'єкта державно-приватного партнерства до експлуатації (використання) тощо;
- придбання державним партнером певного обсягу товарів (робіт, послуг), що виробляються (виконуються, надаються) приватним партнером за договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства;
- постачання приватному партнеру товарів (робіт, послуг), необхідних для здійснення державно-приватного партнерства.
Коментарі до матеріалу