Унесено зміни до порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи
Інструкцію, затверджену наказом Мінфіну від 02.10.15 р. № 859, приведено у відповідність до ПК у частині відображення у податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) витрат платника на оплату освітніх послуг як підстави для нарахування податкової знижки. У рядку 13 розд. V декларації у категорії таких витрат наводиться сума, сплачена платником на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти цього платника та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення. Для цілей розд. IV ПК такими членами сім’ї вважаються батьки, чоловік або дружина, діти (у т. ч. усиновлені) цієї фізособи (пп. 14.1.263 ПК).
Додамо, що згідно з роз’ясненням ДФС від 13.12.18 р. фізособа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо коштів, сплачених за навчання протягом звітного податкового року, на вимогу контролюючого органу, крім декларації, повинна подати відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема:
- квитанції; фіскальні або товарні чеки; прибуткові касові ордери;
- договір з навчальним закладом;
- довідку про отримані у звітному році доходи;
- документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення) тощо.
Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, та їх правильного визначення ДФС рекомендує подавати копії документів.
Наказ Мінфіну від 01.11.18 р. № 866 набув чинності з 19.12.18 р. («Офіційний вісник України» від 18.12.18 р. № 97).
Коментарі до матеріалу