Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Унесено зміни до порядку списання об’єктів державної власності

05.10.2020 2922 0 1

Порядок списання об’єктів державної власності, затверджений постановою КМУ від 08.11.07 р. № 1314 (далі – Порядок № 1314), визначає механізм списання об’єктів державної власності, якими є об’єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), іншими необоротними матеріальними активами (далі – майно).

Змінами уточнено перелік суб’єктів господарювання (далі – CГ), на яких поширюється дія Порядку № 1314. До нього, зокрема, входять:

  • казенні підприємства, державні комерційні підприємства (їх об’єднання), заклади, установи та організації; 
  • підприємства, установи та організації, які перебувають у віданні Національної академії наук і галузевих академій наук, за якими закріплено держмайно; 
  • господарські організації, на балансі яких перебуває держмайно, що не увійшло до їхнього статутного капіталу; 
  • державні підприємства, організації та їх структурні підрозділи, на балансі яких обліковується майно, що передано в оренду в складі єдиних (цілісних) майнових комплексів.

Порядком № 1314 установлено такі нові норми:

  • СГ, на балансі яких перебуває майно, первісна (переоцінена) вартість якого становить більш як 50 тис. грн та яке не використовується, у тому числі морально застаріле та фізично зношене, подають щомісяця до 10-го числа інформацію про таке майно суб’єктам управління;
  • суб’єкт управління з метою ефективного використання та безплатної передачі такого майна іншим СГ, що належать до сфери його управління, або іншим суб’єктам управління оприлюднює отриману інформацію на власному офіційному вебсайті;
  • відсутність протягом 30 робочих днів із дня оприлюднення інформації про морально застаріле та фізично зношене майно пропозицій щодо його передачі може використовуватися під час списання такого майна як підтвердження неможливості його безплатної передачі в установленому порядку.

Також збільшено до 50 тис. грн вартісний критерій списання повністю амортизованих основних фондів (засобів), крім нерухомого майна, об’єктів незавершеного будівництва (незавершених капітальних інвестицій у необоротні матеріальні активи), інших необоротних матеріальних активів СГ, первісна (переоцінена) вартість яких до внесення змін становила менш як 20 тис. грн. Таке списання здійснюється за рішенням керівника СГ відповідно до Порядку № 1314 (за винятком підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію).

Вишенкою на торті змін є залучення для участі в роботі комісії зі списання представника державної інспекції або її територіального органу (у разі створення), під наглядом яких перебуває майно, що планується до списання, для встановлення факту його непридатності для використання і складання про це письмового висновку, який необхідно долучити до акта.

Постанова КМУ від 09.09.20 р. № 814 набула чинності з 17.09.20 р. («Урядовий кур'єр» від 17.09.20 р. № 180).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали