Унесено зміни до основних програм держпідтримки
Кабміном унесено зміни до основних програм державної підтримки аграрного сектору.
Зокрема, установлено, що до 31.12.19 р. держпідтримка через банки-резиденти, які підписали з Мінагрополітики меморандум про співробітництво, здійснюється за такими напрямами:
- часткова компенсація вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 01.03.17 р. № 130 (далі – Порядок № 130);
- підтримка фермерських господарств згідно з постановою КМУ від 07.02.18 р. № 106;
- часткова компенсація банківських відсотків, вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм та комплексів відповідно до Порядку підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільгосппродукції, аквакультури (рибництва), затвердженого постановою КМУ від 07.02.18 р. № 107 (далі – Порядок № 107).
Перелік таких банків-резидентів розміщено на офіційному вебсайті Мінагрополітики (https://minagro.gov.ua/ua/pidtrimka/vzayemodiya-z-bankami) у розділі «Держпідтримка – взаємодія з банками». Тож, щоб устигнути до завершення цього року отримати підтримку за вищевказаними програмами, слід звернутися до одного з банків, який підписав меморандум взаємодії із Мінагрополітики.
Нагадаємо, Мінагрополітики реорганізовано в Мінекономіки, тому по тексту усіх порядків держпідтримок назва відомства змінюється. Тож не дивуйтесь, якщо в одних документах зустрічається Мінагрополітики, а в інших – Мінекономіки. Зміни потребують часу.
Зміни торкнулись й інших порядків підтримки. Так, строки подання документів для отримання компенсації на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства (згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 15.07.05 р. № 587, далі – Порядок № 587), визначено в ч. 2 п. 7 цього Порядку, змінено з «до 20 червня та 20 листопада» на «до 1 липня та 1 грудня». У зв’язку із цим відповідь на подані документи надається до 10 липня та 10 грудня.
Для отримання компенсації витрат за напрямом «придбання механізмів та техніки для проведення технологічних операцій у садівництві та нового обладнання для висушування фруктів; модернізації холодильних режимів зберігання та за придбання ліній товарної обробки плодів» суб’єкти господарювання до 10 грудня подають пакет документів комісії при Мінекономіки (п. 10 Порядку № 587).
У Порядку використання коштів щодо фінансової підтримки заходів в АПК, затвердженому постановою КМУ від 13.02.12 р. № 104, замінено усі напрями її направлення (п. 3). Тепер бюджетні кошти використовуються для створення і забезпечення резервного запасу сортового та гібридного насіння з урахуванням вимог Порядку формування, зберігання та використання державного резервного насіннєвого фонду, затвердженого постановою КМУ від 27.06.03 р. № 977. Тобто зараз немає потреби в розподілі коштів органом Мінекономіки, адже напрям за програмою один.
Із Порядку використання коштів, передбачених для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників, затвердженого постановою КМУ від 08.02.17 р. № 77, виключено напрям «часткова компенсація вартості спецвагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси, що закуплені у вітчизняних виробників» (абзац четвертий п. 3).
Назву Порядку № 130 змінено на Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва. Із цього документа виключено дводенний строк, установлений для розміщення Мінекономіки переліку техніки та обладнання на своєму вебсайті (п. 9). Утім, це не означає, що воно зовсім його не опублікує, просто матиме більше часу на це.
Абзаци перший та другий п. 10 Порядку № 130 звучатимуть так:
- часткова компенсація надається сільгосптоваровиробникам на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання, вартість яких зазначена в актах приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через уповноважений банк у розмірі 25 % вартості (без урахування ПДВ) – за придбані техніку та обладнання;
- частковій компенсації підлягає техніка та обладнання, які на момент здійснення через уповноважений банк оплати на їх придбання були включені до переліку, розміщеного на офіційному вебсайті Мінекономіки.
Абзаци третій та четвертий п. 10 виключено (визначали суму компенсації у розмірі 25 % за придбану техніку з 01.01.18 р. та 01.01.19 р.).
У Порядку № 107 визначено на цей рік додаткові строки подання та розгляду документів, а також перенесено розподіл коштів із 15, 20 і 25 листопада на 15, 20 та 25 грудня.
Постанова КМУ від 15.11.19 р. № 954 набуває чинності з дня опублікування.
Коментарі до матеріалу