Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Замість ліцензування – декларування місць зберігання пального

05.11.2019 1978 0 1

До Верховної Ради подано законопроект від 24.10.19 р. № 2248-1 «Про внесення змін до Закону від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – проект, Закон № 481). У ньому пропонується запровадити декларативний принцип реєстрації місць зберігання пального замість отримання ліцензії на зберігання пального (далі – ліцензія), для якої потрібно зібрати пакет документів, визначений ст. 15 Закону № 481.

Нагадаємо, починаючи з 01.07.19 р. місця зберігання пального підлягають ліцензуванню. Отримувати ліцензію необхідно всім, незважаючи на об’єми та час зберігання, відсутність чи наявність реалізації пального іншим суб’єктам. Тобто фактично, навіть зберігаючи невеликі об’єми пального та використовуючи його виключно у власній господарській діяльності, сільгоспвиробник повинен отримати ліцензію. Штраф за зберігання пального без ліцензії становить 500 тис. грн і застосовується із 01.01.20 р.

Підготувати повний пакет документів вдається не всім сільгоспвиробникам, адже у багатьох існують проблеми із земельною ділянкою, на якій розташовані місця зберігання, або з охороною праці, без якої не отримаєш дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки, тощо.

Проект підготовлено для спрощення процедури отримання ліцензії аграріями та всіма суб’єктами, які зберігають пальне у невеликих об’ємах виключно для власного споживання. У проекті пропонується ввести принцип декларування місць зберігання пального, яке використовується виключно для власних потреб та не реалізується третім особам. Форму декларації затверджуватиме Мінфін.

Планується, що в декларації суб’єкт буде зазначати:

  • найменування юрособи/П. І. Б. фізособи-підприємця, код ЄДРПОУ або номер облікової картки платника податків;
  • адресу місця зберігання пального (область, район, населений пункт, вулицю, номер будинку/офісу);
  • об’єм місця зберігання пального.

Один суб’єкт зможе зареєструвати одне та більше місць зберігання. До того ж не доведеться декларувати місця, у яких здійснюється виробництво, оптова чи роздрібна торгівля пальним, на які отримано відповідні ліцензії, адже в їх межах дозволяється зберігати пальне.

Для контролю за новим методом передбачається застосування нових фінансових санкцій у вигляді штрафів. Зокрема, штраф за зберігання пального в місці, щодо якого не подано декларацію, а об’єм пального перевищує:

  • 5 м3, становитиме 1 тис. грн;
  • 20 м3 – 10 тис. грн;
  • 60 м3 – 200 тис. грн;
  • 200 м3 – 500 тис. грн.

Проект станом на 31.10.19 р. опрацьовується в комітеті Верховної Ради.

www.officevp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали