Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Верховний Суд зробив висновок про нарахування відсотків за простроченим депозиту

Редакція

10.05.2016 433 0 0

Верховний Суд України дійшов висновку, що закінчення терміну дії депозитного договору в разі невиконання зобов'язань не припиняє зобов'язальних правовідносин, а трансформує їх у охоронні, що містять обов'язок відшкодувати завдані збитки, встановлені договором або законом. Про це йдеться в Постанові Судової палати в цивільних справах ВСУ від 2 березня 2016 року №6-2861цс15.

Так, відповідно до ч. 2 ст. 1070 Цивільного Кодексу України (ЦК) відсотки за користування грошовими коштами, що знаходяться на рахунку клієнта, сплачуються банком у розмірі, встановленому договором, а якщо відповідні умови не встановлені договором, то в розмірі, що звичайно сплачується банком за вкладом на вимогу.

Договір банківського вкладу не містить певного розміру процентної ставки за користування грошового вкладу в разі неналежного виконання зобов'язань за цим договором після закінчення терміну його дії.

Така правова позиція членів палати Верховного Суду обґрунтована тим, що в справі, що розглядається суд апеляційної інстанції, з висновками якого погодився і суд касаційної інстанції, частково задовольнивши позов, положення ч. 1 ст. 1058 та ст. 1061 ЦК в спірних правовідносинах застосував неправильно і прийшов до помилкового висновку про те, що після закінчення терміну дії договору і в разі неналежного виконання його умов з банку на користь вкладника підлягають стягненню відсотки за користування грошовими внеском по процентній ставці, передбаченої цим договором, не врахувавши, що договором не визначений розмір ставки відсотків за користування вкладом в разі закінчення терміну його дії. Суд безпідставно не застосував норму ст. 1070 ЦК і не з'ясував, який розмір відсотків звичайно сплачується банком за вкладом на вимогу.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали