Ведення кількісно-якісного обліку зерна буде врегульовано
29.06.2017 2477 0 0
Мінагрополітики оприлюднила проект наказу «Про затвердження Інструкції ведення кількісно-якісного обліку зерна та продуктів його переробки на зернових складах та зернопереробних підприємствах».
Ця Інструкція встановлює процедуру ведення обліку й оформлення операцій із зерном і продуктами його переробки (далі – зерно) на зернових складах, зернопереробних підприємствах (елеваторах, хлібних базах, хлібоприймальних, борошномельних, круп’яних і комбікормових підприємствах) (далі – підприємства) незалежно від їх форм власності.
Кількісно-якісний облік зерна ведеться для визначення закономірності змін маси даної партії зерна, її залежності при зберіганні від зміни вологості, вмісту смітної домішки і втрат при зберіганні з відображенням руху зерна, операцій з доробки та переоформлення.
Облік та оформлення операцій із зерном ведуться у фізичній масі з точністю до одного кілограма. Облік продукції в упаковці стандартною масою ведеться у фізичній масі за кількістю місць.
Партія зерна та продуктів його переробки призначені для відвантаження на експорт (сформована на портовому зерновому складі, для відвантаження безпосередньо за кордон, в порядку встановленому цією Інструкцією, з додержанням норм законодавства щодо ведення бухгалтерського, господарського та фінансового обліку) обліковуються у кількісно-якісному обліку за місцем зберігання, як сформована партія експортного зерна, класифікована згідно вимог законодавства, середньозважена якість якої відповідає вимогам, що зафіксовані сторонами в експортному контракті.
Формування партій експортного зерна можуть здійснюватися лише зерновими складами, що провадять свою діяльність на території морських портів, згідно Реєстру морських портів України (далі – портовий зерновий склад).
Реєстр морських портів України є єдиною електронною базою даних про морські порти, термінали та суб’єктів господарювання, що провадять свою діяльність на території морських портів.
Всі облікові документи (форми, книги, журнали тощо), які згадуються в цій Інструкції, ведуться у паперовому вигляді або можуть вестись в електронній формі з обов’язковим підтвердженням паперовими носіями.
При веденні документів в електронному вигляді кожна сторінка повинна мати порядкову нумерацію, завірятися підписом відповідальної особи (керівником підрозділу) за ведення документації. Роздрукований документ на кінець кожного місяця підписується відповідальною особою, прошнуровується та скріплюється печаткою підприємства.
При проведенні перевірок підприємств в частині кількісно-якісного обліку представник органу, що здійснює нагляду (контролю) за якістю зерна та продуктами його переробки.
Коментарі до матеріалу