Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні незабаром будуть нові правила санітарних рубок, які унеможливлять зловживання

Редакція

29.09.2016 123 0 0

28 вересня під час засідання урядового комітету підтримано та рекомендовано Уряду прийняти нову редакцію Санітарних правил у лісах України.

Правила жорстко регламентують проведення санітарних рубок. Вони будуть поширюватися на всіх лісокористувачів (на сьогодні Держлісагентству підпорядковано 73% лісів, а 27% – іншим постійним лісокористувачам, таким як Мінприроди, Міноборони, обласним радам та іншим).

Суцільні санітарні рубки будуть заборонені у різних видах заповідниках, заказниках та нацпарках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення хижих та інших птахів. Заборонятиметься вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев для забезпечення представників фауни природним укриттям.

В інших категоріях лісів буде обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності (пошкодження насаджень пожежами, шкідниками і хворобами лісу, стихійними явищами і техногенними впливами до ступеня їх загибелі) з обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих вирубках.

Також буде розширено склад спеціальної комісії, що визначає доцільність призначення суцільної санітарної рубки, а саме долучатимуться представники органів місцевого самоврядування.

Планування, обґрунтування та обсяги санрубок будуть оприлюднюватися на сайтах лісгоспів та облуправлінь. Кожен громадянин зможе це відслідковувати.

Також будуть чітко регламентовані вибіркові санітарні рубки. Зокрема, проводитиметься нумерація дерев, що підлягають вирубуванню; складатиметься нумераційна відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх у рубку; дерева з дуплами залишатимуться з метою забезпечення лісової фауни природним укриттям; зберігатимуться окремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об'єктів живої природи (про це буде робитися відмітка у матеріалах відводу та лісорубному квитку; на територіях природно-заповідного фонду (крім хвойних молодняків за межами природних заповідників, заповідних зон і заповідних урочищ) залишатиметься неліквідна деревина обсягом не менше 30 куб. м на один гектар.

На наступному тижні Кабмін має остаточно ухвалити зміни.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали