Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У будівництві запроваджено параметричний метод: прийнято Закон

04.10.2019 518 0 0

Рада удосконалила нормування у будівництві для створення умов з введення інноваційних і прогресивних технологій у зазначеній сфері.

Відповідний Закон (проект № 1052) «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми» щодо удосконалення нормування у будівництві» було прийнято в другому читанні та в цілому на уранішньому засіданні Парламенту 3 жовтня.

Всього було розглянуто 29 поправок і пропозицій, 17 з них відхилено.

Розпорядчий метод - спосіб формування вимог до об'єкта нормування, який передбачає поелементний опис об'єкта нормування у будівництві (встановлення рішення, конструкції, матеріалу, які не передбачають альтернатив).

Цільовий метод - спосіб формування вимог до об'єкта нормування, який передбачає встановлення цілі та конкретних критеріїв оцінки технічних характеристик об'єкта нормування у будівництві.

Законом пропонується надати перевагу параметричному методу при формуванні вимог будівельних норм. Цей метод передбачає встановлення параметрів, що визначають безпеку, функціональність та якість об'єкта нормування. Як параметри використовують цілі, функціональні вимоги та критерії, яким повинен відповідати об'єкт нормування.

Також у Законі запропоновано:

  • розширити коло базових організацій у сфері будівництва, що виконують функції щодо здійснення робіт із нормування у будівництві;
  • вдосконалити процедуру оприлюднення будівельних норм.

Згідно із Законом будівельні норми не повинні містити правових норм. Право власності на будівельні норми належить державі.

Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали