Які зміни планують внести до ДБН «Склад та зміст проектної документації на будівництво».
Мінрегіон оприлюднив першу редакцію проєкту Зміни №2 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».
Загалом вказана Зміна покликана привести норми ДБН А.2.2-3:2014 у відповідність з положеннями чинного законодавства України, яке з часу затвердження самого ДБН та Зміни №1 до нього, суттєво змінилося.
Вказаним проектом, зокрема, пропонується виключити технічне переоснащення із сфери застосування ДБН А.2.2-3:2014 (приводиться у відповідність до положень ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»).
Ці Норми встановлюють склад та зміст проектної документації на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів або їх частин, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури.
Термін капітальний ремонт також запропоновано змінити: сукупність робіт на об'єкті будівництва, введеному в експлуатацію в установленому порядку, без зміни його геометричних розмірів та функціонального призначення, що передбачають втручання у несучі та огороджувальні системи при заміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення його експлуатаційних показників, а також благоустрій території, у тому числі щодо організації доступності в обє'кті для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Термін проекті роботи викласти в новій редакції: роботи, які пов'язані зі створенням проектної документації на будівництво та інформаційної моделі об'єкту будівництва.
А термін реконструкція доповнити: перебудова прийнятого в експлуатацію існуючого об'єкта, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг, у тому числі щодо організації доступності в обє'кті для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності).
Також запропоновано нові редакції наступних термінів:
Категорії наслідків будуть замінені класами відповідальності, а також будуть відкориговані пункти, що стосуються стадій проектування об'єктів СС2 та СС3.
www.minregion.gov.ua