Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

У ДБН про будівництво внесуть зміни

15.02.2021

Які зміни планують внести до ДБН «Склад та зміст проектної документації на будівництво».

Мінрегіон оприлюднив першу редакцію проєкту Зміни №2 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».

Загалом вказана Зміна покликана привести норми ДБН А.2.2-3:2014 у відповідність з положеннями чинного законодавства України, яке з часу затвердження самого ДБН та Зміни №1 до нього, суттєво змінилося.

Вказаним проектом, зокрема, пропонується виключити технічне переоснащення із сфери застосування ДБН А.2.2-3:2014 (приводиться у відповідність до положень ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Ці Норми встановлюють склад та зміст проектної документації на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів або їх частин, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури.

Термін капітальний ремонт також запропоновано змінити: сукупність робіт на об'єкті будівництва, введеному в експлуатацію в установленому порядку, без зміни його геометричних розмірів та функціонального призначення, що передбачають втручання у несучі та огороджувальні системи при заміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання у зв'язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення його експлуатаційних показників, а також благоустрій території, у тому числі щодо організації доступності в обє'кті для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Термін проекті роботи викласти в новій редакції: роботи, які пов'язані зі створенням проектної документації на будівництво та інформаційної моделі об'єкту будівництва.

А термін реконструкція доповнити: перебудова прийнятого в експлуатацію існуючого об'єкта, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, внаслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність тощо), забезпечується удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та якості послуг, у тому числі щодо організації доступності в обє'кті для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об'єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності).

Також запропоновано нові редакції наступних термінів:

  • частина - визначена проектною документацією (інформаційною моделлю) на реконструкцію або капітальний ремонт частина об'єкта, якою не передбачається збільшення навантажень на фундаменти, мережі тепло- , водо- , газо- , електропостачання та/або втручання в несучі та огороджувальні конструкції, а також інженерні системи загального користування об'єкта без повного призупинення його використання за функціональним призначенням.
  • черга будівництва - визначена проектною документацією (інформаційною моделлю) частина комплексу (будови) - будинки, будівлі, споруди, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури, введення в експлуатацію якої частково забезпечує випуск продукції або надання послуг, її безпечну експлуатацію та самостійне функціонування. Проектна документація на чергу будівництва може підлягати затвердженню. Черга будівництва може поділятися на пускові комплекси.

Категорії наслідків будуть замінені класами відповідальності, а також будуть відкориговані пункти, що стосуються стадій проектування об'єктів СС2 та СС3.

www.minregion.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
В Україні створять реєстр заборонених програм
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації працює над проєктом постанови КМУ про створення та використання реєстру забороненого програмного забезпечення (ПЗ).  Про це сказав Директор Департаменту державного контролю у сфері захисту інформації та аудиту безпеки Адміністрац...
13.05.2025
Верховній Раді пропонують прийняти законопроєкт про скасування сплати за ЖКП у разі знищення нерухомого майна
Чи потрібно сплачувати житлово-комунальні послуги за нерухоме майно, яке було знищено під час бойових дій? Більше за темою: Передання комунального майна: правові підстави та особливості оформлення Оренда комунального майна: нюанси укладення договору Комітет з питань енергетики та житлово-комунальн...
12.05.2025
Доходи військовополонених планують оподатковувати
Урядом на засіданні 9 травня схвалено законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відображення у податковому розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб та військового збору, нарахованих на винагороду за працю військовополонених».   Законопроєктом пр...
Кращі матеріали