Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Затверджено порядок здійснення валютних інтервенцій нацбанку

12.02.2019

Правлінням Національного банку України постановою № 26 затверджено Положення про здійснення валютних інтервенцій Національного банку України на валютному ринку України.

Документ встановлює порядок та умови здійснення валютних інтервенцій Національного банку України (далі - Національний банк) на валютному ринку України.

Національний банк здійснює валютні інтервенції на умовах «тод», «том», «спот» або «своп».

Національний банк здійснює валютні інтервенції з купівлі, продажу іноземної валюти у формі:

  1. інтервенції за єдиним курсом;
  2. валютного аукціону;
  3. інтервенції за найкращим курсом;
  4. адресної інтервенції.

Національний банк здійснює валютні інтервенції з обміну іноземної валюти на умовах «своп» у формі інтервенції за єдиним курсом.

Національний банк здійснює валютні інтервенції з використанням функціоналів торговельно-інформаційних систем або засобів Системи підтвердження угод.

Передбачено чіткий порядок проведення Національним банком валютного аукціону.

Банк має право на подання до Національного банку для участі в аукціоні конкурентних та/або неконкурентних заявок відповідно до умов проведення аукціону.

Банк у заявці на участь в аукціоні зазначає бажану суму операції, а для конкурентної заявки - також курс операції. Банк у конкурентній заявці зазначає курс для другої частини валютної інтервенції, якщо валютний аукціон проводиться на умовах «своп».

Адресна інтервенція здійснюється на підставі розпорядчого акта Національного банку для задоволення окремих загальнодержавних потреб, зумовлених національними інтересами України.

Національний банк не здійснює валютну інтервенцію з купівлі, продажу, обміну іноземної валюти на умовах «своп» на строк, для якого не затверджений розмір «знижки за ризик (haircut)».

Національний банк здійснює з банками першу частину валютної інтервенції з купівлі, продажу іноземної валюти на умовах «своп» за офіційним курсом гривні до відповідної іноземної валюти, установленим Національним банком на день проведення операції, за мінусом «знижки за ризик (haircut)».

Правління Національного банку розпорядчим актом визначає максимальний строк, на який може здійснюватися валютна інтервенція на умовах «своп».

Національний банк має право достроково припинити з банком валютну інтервенцію на умовах «своп» відповідно до умов, визначених в окремому договорі, укладеному з банком.

Національний банк має право задовольнити свої вимоги за рахунок коштів у гривні/іноземній валюті, що ним отримані від банку відповідно до умов першої частини валютної інтервенції на умовах «своп», шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог, якщо банк не виконує умов валютної інтервенції на умовах «своп» більше ніж один робочий день (уключаючи випадок дострокового припинення валютної інтервенції на умовах «своп»).

Національний банк задовольняє свої вимоги за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, який діятиме на другий робочий день після дня направлення Національним банком повідомлення про дострокове припинення валютної інтервенції з купівлі, продажу, обміну іноземної валюти на умовах «своп».

Банк, заявка якого обрана Національним банком для задоволення під час валютної інтервенції, зобов'язаний укласти угоду з Національним банком щодо продажу (купівлі, обміну) іноземної валюти. Така заявка не може бути відкликана.

За неукладення банком угоди з Національним банком щодо продажу (купівлі, обміну) іноземної валюти банк позбавляється права брати участь у валютних інтервенціях протягом наступних 30 календарних днів.

http://bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
15.05.2025
Урегулювання деяких питань спільної сумісної власності багатоквартирного будинку: законопроєкт
Маєте спільну сумісну власність у багатоквартирного будинку? А що з прибудинковою територією: кому вона належіть? До Верховної Ради подано зміни до ст. 5 Закону від 14.05.2015 № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі &n...
15.05.2025
В яких випадках можливе продовження строку тимчасового ввезення без авторизації
З 19 квітня 2025 року в Україні почали діяти нові вимоги до застосування митних режимів, зокрема, режиму тимчасового ввезення товарів. Відповідні зміни запроваджено Законом від 22.08.2024 № 3926-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу...
15.05.2025
Планують зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств
Наказом Мінфіну від 24.04.2025 № 215 затверджено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 11.11.2015 за № 1415/27860 (у редакції наказу Мінфіну від 20.02.2023 № 101). Зміни до Под...
Кращі матеріали