Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Затверджено Порядок контролю за використанням вивільнених коштів підприємств - суб'єктів літакобудування

Редакція

13.07.2017 146 0 0

Кабмін прийняв постанову від 07.06.2017 N 476 "Про затвердження Порядку здійснення контролю за використанням вивільнених коштів підприємств - суб'єктів літакобудування, на які поширюється дія норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості" та які здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів і двигунів до них".

Цей Порядок визначає механізм здійснення контролю за використанням вивільнених коштів у зв'язку із звільненням від обкладення податком на прибуток підприємств відповідно до п. 41 підрозд. 4 розд. XX "Перехідні положення" Податкового кодексу підприємств - суб'єктів літакобудування, на які поширюється дія норм ст. 2 Закону "Про розвиток літакобудівної промисловості" та які здійснюють розробку та/або виготовлення з кінцевим складанням літальних апаратів і двигунів до них (далі - платники податку).

У цьому Порядку термін "вивільнені кошти" означає суму податку на прибуток, що визначається платником податку під час застосування пільги та не сплачується до державного бюджету України, а залишається у розпорядженні платника податку під зобов'язання їх використання за напрямами, які визначені Податковим кодексом та Порядком.

Об'єктами здійснення контролю за використанням вивільнених коштів є визначені у переліку суб'єктів літакобудування, щодо яких запроваджуються тимчасові заходи державної підтримки, затвердженому постановою Кабміну від 09.06.2010 N 405, платники податку, щодо яких запроваджується пільга з податку на прибуток підприємств.

Контроль за цільовим використанням вивільнених коштів здійснює ДФС. Контроль за виконанням інших заходів моніторингу щодо використання таких коштів здійснює Мінекономрозвитку відповідно до завдань, покладених на Міністерство.

Контроль за виконанням умов надання пільг, порядку їх застосування, розрахунку пільги, а також використання вивільнених коштів здійснюється в порядку, передбаченому Податковим кодексом.

Вивільнені кошти використовуються на науково-дослідні та дослідницько-конструкторські роботи з літакобудування, створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, запровадження новітніх технологій. Використання таких коштів має бути пов'язане з діяльністю платника податку, прибуток від якої звільняється від оподаткування.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє до 1 січня 2025 року.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали